Prokuratura wznowiła śledztwo ws. wypadku z udziałem pijanego policjanta w Szklanej

Poszukiwany świadek zdarzenia

wtorek, 19 sierpnia 2014 r., 13:43
fot. archiwum

Na polecenie Prokuratora Generalnego kwidzyńscy śledczy jeszcze raz przyjrzą się sprawie wypadku z czerwca ub. roku w Szklanej z udziałem pijanego policjanta. Wiosną tego roku prokuratura umorzyła postępowania m.in. ze względu na to, że w samochodzie znajdował zapach innej osoby.

Przypomnijmy, że chodzi o wypadek, do którego doszło 19 czerwca 2013 roku wczesnym rankiem w miejscowości Szklana (gm. Sierakowice). Na prostym odcinku drogi z nieznanych dotąd przyczyn samochód osobowy marki chrysler zjechał na pobocze, uderzył w przepust i dachował. Do szpitala trafiła jedyna zastana na miejscu zdarzenia osoba - policjant. Przeprowadzone badanie na obecność alkoholu w organizmie poszkodowanego mężczyzny potwierdziło, że był pijany.

Funkcjonariusz usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu i cierpliwie czekał na ostateczne ustalenia kwidzyńskiej prokuratury w swojej sprawie. Od początku nie przyznawał się do tego, że to on siedział za kierownicą.

Wreszcie doczekał finału postępowania. O dość zaskakującym jego zakończeniu poinformowaliśmy w maju. Jak mówił wówczas Piotr Jankowski, szef Prokuratury Rejonowej w Kwidzynie, na podstawie wyników szeregu zleconych badań i opinii biegłych, postanowiono umorzyć postępowanie "wobec braku danych dostatecznie uzasadniających popełnienie przestępstwa".

Najciekawsze było jednak uzasadnienie. Kluczowe w tej sprawie okazało się bowiem tzw. badanie osmologiczne, czyli analiza znajdujących się w rozbitym samochodzie... zapachów.

Sprawa zrobiła się bardzo medialna i zajęli się nią również dziennikarze ekipy Faktów TVN. W konsekwencji Andrzej W., były policjant sierakowickiego Komisariatu Policji, ponownie został podejrzanym w sprawie prowadzenia pojazdu w staniu nietrzeźwości.

Jak informuje prokurator Lucyna Wojciechowska, postępowanie zostało wznowione na polecenie Prokuratora Generalnego, który nakazał wykonanie trzech czynności, w tym przesłuchanie poszukiwanego (poniższym komunikatem - przyp. red.) świadka oraz ponowne przeanalizowanie materiału dowodowego.

"KOMUNIKAT PROKURATURY REJONOWEJ W KWIDZYNIE"
"Z dokonanych ustaleń wynika, że w dniu 19 czerwca około 5.30 kierujący samochodem marki Chrysler PT Cruser w stanie nietrzeźwości stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzył przodem auta w betonowy przepust, pojazd przeleciał nad przepustem i zatrzymał się na prawym pasie ruchu.

Z dokonanych ustaleń wynika, że w bezpośrednio po wypadku, w miejscu zdarzenia przejeżdżał mężczyzna na rowerze. Ponieważ osoba ta może posiadać informację mające znaczenie dla rozstrzygnięcia w sprawie, prosi się o zgłoszenie się w/w osoby w siedziby Prokuratury Rejonowej w Kwidzynie ul. Kościuszki 30 pokój 315 w terminie do 20 września 2014 roku lub kontakt telefoniczny pod numerem 55 279 30 85, 55 279 36 76 lub mailowy kwidzyn@prokuratura@gda.pl."

Anna Lehmann

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.