Mistrzowie parkowania wciąż nie odpuszczają

poniedziałek, 25 sierpnia 2014 r., 12:14
fot. nadesłane

Za sprawą naszych Czytelników po raz kolejny wracamy do tematu parkowania, a konkretniej do przedstawienia przykładów, jak się parkować NIE powinno. I tak prezentujemy m.in. parkowanie na całej szerokości chodnika, czy zastawiając inne pojazdy.

O problemie parkujących "gdzie popadnie" pisaliśmy już nie raz. Prawdziwych "mistrzów kierownicy" można spotkać na praktycznie każdej uliczce i parkingu. Nagminnie auta zostawiane są na strefach wyłączonych z ruchu, przy skrzyżowaniach, na pasach, wjazdach na prywatne posesje czy wreszcie w miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Częstokroć kierowcy niewiele robią sobie też z namalowanych na asfalcie linii wyznaczających miejsca postojowe, zatrzymując się po środku i zajmując tym samym nie jedno, a dwa miejsca. To już niestety standard i codzienność.

- Już nie wiem jak walczyć z idiotami parkującymi, gdzie im się podoba. Policja niestety przejeżdżają obok źle zaparkowanego auta nawet nie reaguje. Mieszkam w Sierakowicach. Obecnie trwa "remont" dróg. Wszystko jest rozkopane, a kierowcy uprawiają sobie samowolkę. Idąc z dzieckiem na spacer nie mam jak przejść - narzeka mieszkanka Sierakowic.

- Czy po to gmina wybudowała nowy chodnik, żeby właściciel tego auta na nim parkował? Samochód nie stoi w tym miejscu jednorazowo, jest to jego stale miejsce postojowe w dodatku pod okiem policji, która tego nie zauważa - pisze z kolei pani Joanna, która przesyła zdjęcie zaparkowanego samochodu na nowym chodniku na ulicy Sambora.

Poza tymi dwoma przypadkami w galerii zdjęć przedstawiamy też parkowanie zastawiając inne pojazdy na osiedlu Derdowskiego w Kartuzach, niedbale na ulicy Kościuszki, czy zajmując dwa miejsca parkingowe.

Na podobne sytuacje trafiło z pewnością także wielu z Was. Jeśli macie zdjęcia obrazujące "pomysłowość" kierowców, prześlijcie je do nas. Opublikujemy wszystkie!

Anna Lehmann

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.