Kolarstwo. Kolejny medal MP dla Cartusii

piątek, 5 września 2014 r., 15:25
fot. nadesłane

Karolina Perekitko dołączyła do grona medalistek i medalistów Mistrzostw Polski w barwach Cartusii Kartuzy. Zawodniczka lokalnej sekcji kolarskiej wywalczyła w Jeleniej Górze tytuł najlepszej w kraju góralki szosowej w kategorii juniorki młodszej.

Zawody rozegrano w ostatni weekend sierpnia na Dolnym Śląsku, a na liście startowej znalazła się oczywiście niewielka reprezentacja kartuskiej szkoły kolarstwa. Ekipa Cartusii, wyprawę do Jeleniej Góry poprzedziła tygodniowym zgrupowaniem w Borowicach.

Jako pierwszy na trasie Górskich Szosowych Mistrzostw Polski pojawił się Kacper Wiszniewski, który według założeń trenerów powinien ukończyć zmagania w czołowej 15-tce rywalizacji juniorów młodszych. Jeszcze na półmetku wydawało się, że Kacper wypełni wpisze się w te założenia idealnie. Drobny błąd i upadek na jednym z zakrętów przypłacił jednak nie tylko kilkoma obtarciami, ale i wyraźnym spadkiem w klasyfikacji. Ostatecznie minął linię mety na miejscu 34.

W grupie juniorów mieliśmy dwóch przedstawicieli - Adriana Kaisera oraz Michała Dąbrowskiego-Sadło.

- Adrian starał się jechać czujnie i trzymać czołówki, niestety zabrakło mu sił na dwie rundy przed metą i na mecie zameldował się na 32. miejscu - relacjonują trenerzy Cartusii.

Jako ostatnie do walki o medale przystąpiły Panie, w tym dwie nasze juniorki młodsze - Patrycja Lorkowska oraz Karolina Perekitko. Obie już przed rokiem spisały się bardzo dobrze, plasując się w czołowej 10-tce. W tym nieśmiało liczono na jeszcze lepszy wynik.

- Karolina miała za zadanie od pierwszej rundy narzucić swoje równe i mocne tempo, tak aby przed pierwszym zjazdem wyrobić sobie przewagę - przybliża taktykę Cartusii trener Sebastian Małecki.

Plan ten Karolinie udało się wykonać w 100%. Już po pierwszym podjeździe kartuzianka odjechała rywalkom na 20 sekund i przewagi tej nie oddała do samego końca. Mało tego, na mecie jej przewaga nad drugą w stawce zawodniczką sięgnęła aż 40 sekund!

Bardzo dobrze pojechała także znacznie bardziej utytułowana do tej pory Patrycja Lorkowska, która przez większość część dystansu plasowała się w "czołówce", w okolicach szóstego miejsca. Na ostatnim podjeździe wyraźnie zabrakło już jednak sił i ostatecznie Patrycja musiała się zadowolić i tak dobrym miejscem 9.

nadesłane/Sebastian Malecki
Oprac. Bartek Gruba

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.