Stężyca. Na sesji Rady Gminy podwyższono podatki

środa, 1 października 2014 r., 15:38
fot. archiwum

We wtorek, w Domu Strażaka w Stężycy odbyła się XXXVI sesja Rady Gminy Stężyca. Łącznie przegłosowano 40 uchwał, a w tym te dotyczące podniesienia podatków. Podwyżka dotyczy podatku od nieruchomości, opłaty miejscowej i letniskowej, bez zmian pozostała opłata transportowa.

Podatek transportowy pozostał bez zmian, a pozostałe podwyżki wójt Gminy Stężyca tłumaczył miniinflacją.

- Podatek lokalny od nieruchomości został podniesiony po raz pierwszy od dwóch lat. Podwyżka jest symboliczna bowiem wynosi 1%, o tyle samo podniesiono opłatę miejscową, która wynosi aktualnie 2,19zł. Wpływy do budżetu gminy z tego tytułu wyniosą około 42.000 zł - mówi o podwyżkach, wójt gminy Stężyca - Tomasz Brzoskowski.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.