Jest kolejny kandydat na burmistrza Kartuz

piątek, 3 października 2014 r., 18:10
fot. AL

Andrzej Leyk z ramienia Prawa i Sprawiedliwości będzie ubiegał się o fotel burmistrza Kartuz w najbliższych wyborach samorządowych. - Czas na zmiany i to duże zmiany - to hasło wyborcze emerytowanego funkcjonariusza policji i CBA.

Podczas piątkowego spotkania kartuskich struktur Prawa i Sprawiedliwości w obecności posła Janusza Śniadka partia ogłosiła nazwisko swojego kandydata na burmistrza Kartuz.

W walce o władze w stolicy Kaszub powalczy Andrzej Leyk. Pretendent do fotela szefa kartuskiego magistratu ma 50 lat. Urodził się w Kartuzach. Dorosłe życie spędził jednak w Gdańsku, gdzie pracował w strukturach policji i Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Cztery lata temu powrócił do swojego rodzinnego miasta. Jest emerytem.

Zapytany, co zmieniłby w pierwszej kolejności po objęciu władzy, odparł, że do zrobienia jest naprawdę bardzo dużo.

- Kartuzy przez ostatnie 40 lat prawie się nie zmieniły. Mówię to bardzo szczerze. Rynek, ulice, osiedla pozostały takie same. Pytam się, czy ktoś coś tutaj robił? Nierozwiązane sprawy kanalizacji, zanieczyszczone jeziora, oczyszczalnia ścieków bez funkcji oczyszczania - wylicza Andrzej Leyk.

Jak podkreśla, zamiast mówić o małych sprawach takich, jak budowa chodników czy dróg, które powinny być już zrobione, trzeba rozmawiać o większych tematach, choćby budowie obwodnicy Kartuz, czy oczyszczaniu jezior.

Jego zdaniem dobry burmistrz, to włodarz, dla którego priorytetem powinno być pozyskiwanie środków.

- Pozostałymi rzeczami zajmą się ludzie - fachowcy, którzy wiedzą co mają robić. Dajmy jednak im oddychać, oddajmy im trochę władzy. Niech ludzie zdecydują, jakie dla nich są priorytety - podsumował pretendent do fotela burmistrza Kartuz PiS.

Anna Lehmann

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.