Gmina Stężyca. Rozpoczęły się przeglądy jednostek OSP

sobota, 11 października 2014 r., 15:45
OSP Kamienica Szlachecka OSP Kamienica Szlachecka fot. NB

Przez cały rok, w niedziele, święta, czy nocą, ochotnicy z terenu całego powiatu są w ciągłej gotowości do ochrony ludzkiego życia i mienia. Jednak od kilku tygodni w strażnicach wszystkich jednostek zauważyć można jeszcze bardziej intensywny ruch. Druhowie przeglądają, konserwują i czyszczą sprzęt a także dopieszczają najmniejsze szczegóły. Wszystko po to, aby udowodnić, że ich jednostka gotowa jest na stawienie czoła każdemu zagrożeniu.

W październiku bowiem, rozpoczęły się inspekcje prowadzone przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach, władz Gminnych Związków Ochotniczych Straży Pożarnych i urzędu gmin. Komisja skrupulatnie i szczegółowo przyglądają się wszystkim jednostkom w powiecie. Wszystko po to, żeby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa mieszkańców.

Tradycyjnie jak co roku przeglądy rozpoczęły się w gminie Stężyca. Druhowie spisali się na medal. Ich zaangażowanie w to co robią, dbałość o dostępny sprzęt i co najważniejsze pełna gotowość do bezinteresownej i pełnej poświęcenia pracy na rzecz swojej, lokalnej społeczności, jest godne podziwu.

NB

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.