Gmina Somonino. Kolejne jednostki OSP przeszły inspekcję

piątek, 17 października 2014 r., 19:10
OSP Somonino OSP Somonino fot. NB

Coroczne kontrole są bardzo ważne dla wszystkich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Pozwalają one sprawdzić, czy dany oddział jest dostatecznie przygotowany do niesienia pomocy podczas pożarów czy zagrożeń miejscowych.

W październiku rozpoczęły się inspekcje prowadzone przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach, władz Gminnych Związków Ochotniczych Straży Pożarnych i urzędu gminy. Komisje skrupulatnie i szczegółowo przyglądają się wszystkim jednostkom w powiecie. Wszystko po to, żeby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa mieszkańców.

W tym roku przeglądy odbyły się już w dwóch gminach. W sobotę w gminie Stężyca, w piątek zaś w gminie Somonino.

NB

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.