Kandydatka na wójta Somonina spotkała się z mieszkańcami

piątek, 24 października 2014 r., 21:46
fot. AL

Od Goręczyna Iwona Formela - pretendentka do objęcie fotela włodarza Somonina rozpoczęła - cykl spotkań z mieszkańcami. Podczas debaty zaprezentowała nie tylko swój program wyborczy i kandydatów na radnych, ale również swojego zastępcę, gdyby to właśnie ją mieszkańcy obdarzyli największym zaufaniem 16 listopada.

Zanim jednak Iwona Formela rozpoczęła prezentację swojego programu wyborczego, przedstawiła gościa specjalnego spotkania, którym był wicestarosta Bogdan Łapa.

Samorządowiec w swoim wystąpieniu zachęcał do oddania swojego głosu właśnie na kandydatkę ugrupowania Porozumienia Samorządowego dla Kaszub.

- Jej atutem jest młodość i doświadczenie. Nie jest skazana żadną władzą i dziś ma propozycje w jakim kierunku powinna rozwijać się gmina. Jest to bardzo dobra kandydatka. Trzymam za nią kciuki - mówił Bogdan Łapa.

Hasłem kampanii wyborczej Iwony Formela jest dialog i wykorzystanie szans.

- Chcę postawić na gminę zarządzaną w odmienny sposób. Gminę, w której liczy się mieszkaniec i rozmowa z nim, liczą się jego potrzeby. Jeśli chodzi o wykorzystywanie szans, to najbliższa perspektywa finansowania obejmująca lata 2014-2020 jest dla nas ostatnią szansą. Musimy pozyskać środki, które są możliwe do zdobycia przez samorządy. Chciałabym, żeby szeroki zakres tych środków przypadł w udziale gminie Somonino - mówiła Iwona Formela.

Właśnie m.in. po to zatrudniona miałaby zostać osoba, która posiada doświadczenie i skutecznie pozyskiwałaby środki unijne. W urzędzie powstałby również punkt obsługi mieszkańców.

Ponadto kandydatka na wójta stawia na budowę dróg, chodników, oświetlenia, rozbudowę sieci wodno-kanalizacyjnej, modernizację hydroforni, zaopatrzenie stacje uzdatnia wody w agregaty prądotwórcze, czy podniesienie poziomu nauczania w szkołach i edukację przedszkolną.

Za jej rządów powołana zostałaby także Rada Społeczna, w skład której weszłyby osoby z różnych dziedzin i byłyby organem doradczym wójta.

Podczas spotkania mieszkańcy mieli okazję poznać również przyszłego zastępce wójta Somonina, gdyby to właśnie przedstawicielkę Porozumienia Samorządowego dla Kaszub społeczność obdarzyłaby największym zaufaniem 16 listopada.

Zostałby nim Andrzej Peta - obecnie kierownik budowy w przedsiębiorstwie Dromos.

Anna Lehmann

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.