Sulęczyno. Jubilaci na wagę medalu

piątek, 31 października 2014 r., 12:36
fot. nadesłane/GOK Sulęczyno

Medale przyznane przez samego prezydenta Bronisława Komorowskiego, kwiaty, upominki, gratulacje i życzenia - to wszystko czekało na sześć wyjątkowych par małżeńskich z terenu gminy Sulęczyno. W ten sposób uhonorowano tych, którzy miłość i wierność małżeńską przyrzekali sobie 50 lat temu. W przypadku Cecylii i Franciszka Klasów z Sulęczyna wynik ten jest jeszcze lepszy, a wspólne życie trwa już 60 lat.

Jak co roku jubileusze półwiecznego pożycia małżeńskiego postanowiono uczcić w sposób szczególny i niezwykle uroczysty. Władze samorządowe postanowiły zaprosić świętujące pary do "Karczmy na Stromej" w Sulęczynie. Był obiad, toast przy lampce szampana, a całą uroczystość uświetnił występ kaszubskiej kapeli.

Najważniejszym i najprzyjemniejszym momentem spotkania było wręczenie jubilatom pamiątkowych medali przyznanych przez samego Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego. W jego imieniu wręczali je wójt Bernard Grucza i kierownik lokalnego Urzędu Stanu Cywilnego, Bogumiła Paszylk. Świętujące pary odbierały też okazałe podarunki i symboliczne bukiety kwiatów. Życzenia zacnym jubilatom złożyli także ks. kanonik Andrzej Karliński oraz szef sulęczyńskiej rady Kazimierz Gawin.

W tym roku jubileusze małżeńskie obchodziło sześć par. Pięć z nich zdecydowało się na wspólne życie 50 lat temu, a jedna przed 60 laty.

ZŁOTE GODY OBCHODZILI:
Państwo Brygida i Wojciech Browarczyk z Mściszewic
Państwo Helena i Gerard Driwa z Kistowa
Państwo Joanna i Zdzisław Kostka z Sulęczyna
Państwo Gertruda i Jan Sawiccy z Węsior
Państwo Stefania i Antoni Zblewscy z Ogonek

DIAMENTOWE GOTY OBCHODZILI:
Państwo Cecylia i Franciszek Klasa z Sulęczyna

Anna Lehmann
info. GOK Sulęczyno

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.