Ks. Piotr Grabowski: "Nic takiego nie powiedziałem. Nie padły żadne nazwiska"

wtorek, 4 listopada 2014 r., 12:40
fot. internet/parafiamiechucino.pl

Sprawa domniemanej agitacji wyborczej w kościele w Miechucinie wywołała sporo kontrowersji. Przypomnijmy, że zdaniem naszych Czytelników ksiądz miał przekonywać mieszkańców, by w najbliższych wyborach oddali głos na obecnego wójta. Sytuację tę komentuje ks. Piotr Grabowski, który zapewnia, że nic takiego nie powiedział.

Wracamy do sprawy agitacji wyborczej, do której miało dojść podczas mszy świętej w Dzień Wszystkich Świętych w kościele w Miechucinie. Jak poinformowali nas Czytelnicy, ksiądz podczas nabożeństwa miał przedstawiać zasługi wójta, by później dodać, że to właśnie na niego należy oddać głos w najbliższych wyborach. Temat wywołał wiele kontrowersji, szczególnie w parafii pw. św. Wojciecha i św. Brata Alberta Chmielowskiego w Miechucinie

W poniedziałek nie udało nam się skontaktować z tamtejszym proboszczem, by poznać jego stanowisko w tej sprawie. Dziś jednak uzyskaliśmy komentarz ks. Piotra Grabowskiego.

- Nic takiego nie powiedziałem. Powiedziałem jedynie, że mamy oczy, powinniśmy się rozejrzeć i sprawiedliwie ocenić sytuację, a nie słuchać tego, co czasami piszą kłamliwie. Żadne nazwiska nie padły - podkreśla proboszcz miechucińskiej parafii.

Jak dodaje, lista podziękowań w tym roku była długa, bo też bardzo dużo udało się w minionym roku zrealizować.

- Co roku na uroczystość Wszystkich Świętych dziękuję wszystkim tym, którzy pomagają przy kościele. W ubiegłym roku zostało zrobione bardzo dużo, dlatego też trochę tych podziękowań było - komentuje ks. Piotr Grabowski.

Anna Lehmann

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.