Przed rokiem zgwałcili 18-latkę - w poniedziałek usłyszeli wyrok

wtorek, 4 listopada 2014 r., 13:13
fot. archiwum

Na karę czterech i sześciu lat pozbawienia wolności Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał dwóch młodych mężczyzn, za to, że lipcu ubiegłego roku w Garczu dokonali gwałtu na 18-latce. Mateusz B. i Jarosław B. odpowiadali za gwałt zbiorowy.

Do zdarzenia doszło 30 lipca ubiegłego roku w godzinach porannych w miejscowości Garcz (gmina Chmielno). Dwóch młodych mężczyzn, 23 i 27-latek mieli wówczas siłą doprowadzić do obcowania płciowego nastolatkę. 18-latka po zdarzeniu powiadomiła o tej sytuacji policję, która szybko ujęła sprawców zdarzenia. Wobec zatrzymanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Jeden z podejrzanych tuż po zatrzymaniu przyznał się do winy. Jeszcze w ubiegłym roku do Sądu Okręgowego w Gdańsku wpłynął akt oskarżenia. W poniedziałek dwóch młodych mężczyzn usłyszało wyrok.

- Wyrokiem z dnia 3 listopada Mateusz B. skazany został na karę czterech lat pozbawienia wolności, Jarosław B. na karę sześciu lat pozbawienia wolności. Sąd zasądził od oskarżonych na rzecz pokrzywdzonej solidarnie zadośćuczynienie w kwocie 10.000 złotych - informuje rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku, Tomasz Adamski.

Wyrok jest nieprawomocny.

Anna Lehmann

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.