Powiat. Ostatnia sesja pod znakiem podziękowań i podsumowań

czwartek, 13 listopada 2014 r., 13:35
fot. AL

W czwartek ostatnią uchwałę w tej kadencji podjęli radni powiatowi. Sesja była więc również okazją do podsumowań i podziękowań. Nie obyło się bez upominków, kwiatów oraz życzeń, by nadchodzące wybory zakończyły się pomyślnie dla obecnych radnych.

- Udało nam się zrealizować bardzo wiele inwestycji. To jest nasz wspólny sukces. Możemy mieć satysfakcję, że tyle udało się wykonać. Najwięcej zrobiliśmy chyba w temacie dróg, choć jeszcze mamy niedosyt - mówiła starosta Janina Kwiecień.

W tej kadencji zmodernizowano m.in. takie odcinki dróg, jak: Borucino-Sierakowice, Grzybno-Szarłata, Żukowo-Kobysewo, Przodkowo-Kczewo, Banino-Rębiechowo. W sumie wykonano 65,2 km dróg oraz 4,8 km chodników.

Niewątpliwym sukcesem powiatu, jak podkreślała starosta, jest rozwój szpital. Pod koniec ubiegłej kadencji placówka stała się własnością powiatu. W tej przeszła ogromną zmianę. Obecnie trwa przebudowa lądowiska. Niemal wszystkie oddziały zostały zmodernizowane. Teraz przed powiatem stoją zadania polegające na termomodernizacji szpitala i budowa bloku operacyjnego.

- Były to dla mnie cztery kolejne lata nowych doświadczeń, nauki i współpracy z doświadczonymi fachowcami samorządowymi, zawsze przygotowanymi i z pomysłami dotyczącymi rozwoju powiatu. Myślę, że mijającą kadencję wszyscy przeszliśmy spokojnym, zgodnym, twórczym krokiem dla dobra kraju, województwa pomorskiego i mieszkańców naszego powiatu. Dzięki podejmowanym uchwałom powiat stał się bogatszy, a mieszkańcom żyje się lepiej - podsumował z kolei minioną kadencję szef radnych, Mieczysław Woźniak.

W sumie w tej kadencji odbyło się 44 sesji, podjęto 357 uchwał. Frekwencja podczas niema wszystkich obrad była stuprocentowa.

Podczas sesji podziękowano też za 15-letnią współpracę i pracę na rzecz Domu Dziecka w Kartuzach s. Małgorzacie.

Anna Lehmann

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.