Chciał przekupić policjantów, stanie przed sądem

czwartek, 20 listopada 2014 r., 10:49
fot. nadesłane/KPP Kartuzy

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 32-letniemu mieszkańcowi powiatu kościerskiego, który by uniknąć straty prawa jazdy, próbował wręczyć policjantom łapówkę.

W ubiegły wtorek po południu kartuscy policjanci patrolujący drogę krajową nr 20 w miejscowości Borcz zauważyli kierowcę audi, który w ryzykowny sposób wyprzedzał inne pojazdy więc zatrzymali go do kontroli. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze poinformowali kierującego, że za powyższe wykroczenia, a w szczególności za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym zostanie mu zatrzymane prawo jazdy i skierowany zostanie wniosek do sądu o ukaranie.

Po informacji o zatrzymaniu prawa jazdy kierowca audi zaproponował, 100 zł w zamian za odstąpienie od ukarania. Policjanci pouczyli go, że takie zachowanie jest przestępstwem. Mężczyzna włożył 100 zł banknot w dowód rejestracyjny i wręczył go policjantowi Natychmiast został zatrzymany.

Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi Policji, przyznał się do winy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.