Gmina Kartuzy. Inspekcje gotowości bojowej OSP zakończone

czwartek, 27 listopada 2014 r., 19:03
OSP Dzierżążno OSP Dzierżążno fot. NB

Przez ostatnie dwa miesiące specjalna komisja z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach kontrolowała jednostki OSP w całym powiecie. W zadowalającej większości jednostki są przygotowane do niesienia pomocy w stopniu wyróżniającym.

Pożary, wypadki, zalania, powalone drzewa - to tylko niektóre zagrożenia, z którymi na co dzień walczą ochotnicy z terenu całego powiatu kartuskiego. Aby ich działania były owocne, druhowie muszą być doskonale wyszkoleni i wyposażeni w sprzęt, na który zawsze mogą polegać.

Kontrola miała na celu dokonanie oceny stopnia przygotowania strażaków do podejmowania działań ratowniczych. Pod czujnym okiem komendanta Edmunda Kwidzińskiego sprawdzano więc alarmowanie, gotowość ratowników, stan sprzętu oraz również to, czy ratownicy potrafią korzystać z narzędzi, którymi dysponują.

W sytuacji zagrożenia mieszkańcy powiatu kartuskiego mogą być więc spokojni, że pomoc dotrze do nich szybko, a akcja ratownicza, czy gaśnicza zostanie przeprowadzona prawidłowo i skutecznie.

NB

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.