Stężyca. Skład prezydium rady wciąż takie samo

wtorek, 2 grudnia 2014 r., 15:39
fot. AL

Choć w Radzie Gminy Stężyca 2014-2018 pojawiły się nowe twarze, prezydium rady nie uległo zmianie. Funkcję przewodniczącego nadal będzie pełnił Stefan Literski. U jego boku ponownie zasiądą zaś Kazimierz Gruchała i Andrzej Hinc.

W poniedziałek zgodnie z postanowieniem Komisarza Wyborczego w Gdańsku odbyły się pierwsze sesje rad naszych samorządów. Nie inaczej było w gminie Stężyca. Rajcy nie tylko odebrali zaświadczenia o wyborze na radnego, ale także złożyli przysięgę. Ślubował też wójt Tomasz Brzoskowski.

Dokonano też wyboru składu prezydium rady. W tym zakresie jednak nic się nie zmieniło. Radnymi nadal kierować będzie Stefan Literski, zaś jego zastępcami ponownie pozostali Kazimierz Gruchała i Andrzej Hinc.

Znamy już także skład komisji stałych. Ich szefowie zostaną wybrani dopiero na pierwszych ich posiedzeniach.

Składy poszczególnych komisji

Komisja Rewizyjna
Grzegorz Zwara
Tomasz Zielke
Henryk Laska

Komisja ds. Budżetu
Jarosław Turzyński
Sabina Las
Kazimierz Gruchała
Stefan Literski

Komisja ds. oświaty, sportu, zdrowia i polityki prorodzinnej
Ireneusz Stencel
Fryderyk Mach
Elżbieta Kulwikowska

Komisja ds. rozwoju gminy
Andrzej Hinc
Zbigniew Zaborowski
Emilia Banaś
Jan Zaborowski
Łukasz Wysocki

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.