Prezydium sejmiku wojewódzkiego i marszałek wybrani!

wtorek, 2 grudnia 2014 r., 16:42
fot. archiwum

Bez większego zaskoczenia zakończył się wybór marszałka województwa pomorskiego. Ponownie został nim Mieczysław Struk. Nowe twarze pojawiły się za to w składzie prezydium sejmiku.

W poniedziałek odbyła się inauguracyjna sesja sejmiku województwa pomorskiego. Tradycyjnie na pierwszym posiedzeniu wybrano nowych przewodniczących.

Główną funkcję w tym zakresie powierzono Janowi Kleinszmidt z Platformy Obywatelskiej. On jako jedyny zachował stanowisko w prezydium. Role wiceprzewodniczących przypadły bowiem w udziale Waldemarowi Bonkowskiemu z PiS-u, Grzegorzowi Grzelak z PO i Józefowi Sarnowskiemu z PSL.

Dodajmy, że dotychczas funkcję wiceprzewodniczącego sprawował m.in. Dariusz Męczykowski.

Podczas wtorkowego, drugiego posiedzenia sejmiku wybrano z kolei marszałka województwa pomorskiego. Bez żadnych niespodzianek ponownie został nim Mieczysław Struk.

Zarząd Województwa Pomorskiego przedstawia się następująco:
Mieczysław Struk - marszałek województwa pomorskiego
Wiesław Byczkowski - wicemarszałek województwa pomorskiego
Krzysztof Trawicki - wicemarszałek województwa pomorskiego
Hanna Zych-Cisoń - członek Zarządu Województwa Pomorskiego
Ryszard Świlski - członek Zarządu Województwa Pomorskiego

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.