Magda Gessler ponownie na Kaszubach - tym razem w Borowie

czwartek, 4 grudnia 2014 r., 13:31
fot. AL

O tym jak trudny jest rynek gastronomiczny może świadczyć choćby fakt, że kaszubscy restauratorzy coraz częściej zwracają się o pomoc do Magdy Gessler i z ufnością poddają się jej kuchennym rewolucjom w ramach popularnego telewizyjnego show. W weekend gwiazda TVN gościła w naszym regionie po raz czwarty w ostatnim czasie. Tym razem w Restauracji Remus w Borowie.

"Kuchenne rewolucje Magdy Gessler" - od kilku sezonów prawdziwy hit ramówki TVN-u zna chyba każdy telewidz. Zna je chyba także każdy restaurator, a szczególnie ci, którzy nie są do końca zadowoleni z tego, jak funkcjonują ich biznesy.

Jak Polska długa i szeroka pani Gessler jeździ po miastach i miasteczkach "naprawiając" gastronomiczne lokale wszelkiej maści, a sposób i efekty jej pracy podziwiać można na ekranach naszych telewizorów. I przyznać trzeba, że jest przy tym wyjątkowo skuteczna, bo chętnych do kolejnych sezonów programu nie brakuje. Jak się okazuje także na naszym, kaszubskim podwórku.

Jako pierwsi o ratunek zwrócili się do niej właściciele ówczesnej "Naszej Chaty Smaków" w Babim Dole. Magda Gessler przyjechała, wprowadziła pewne zmiany i restauracja ma się chyba dobrze do dziś, choć od czasu rewolucji wabi klientów szyldem "Schabowy Raz". Kilka miesięcy później oglądaliśmy natomiast, jak ratuje przed upadłością "Zajazd Parada" (teraz "Bar Zigi") w Kościerzynie, wiosną Karczmę "Jurand" w Egiertowie - obecnie Przystanek Łosoś.

Jej najmłodszym "dzieckiem" rodem z Kaszub jest natomiast Restauracja Remus w Borowie, gdzie kuchenne rewolucje zakończyła we wtorek.

- Jesteśmy tak zadowoleni, że nie potrafimy opisać tego żadnymi słowami. Pani Magda Gessler to wielka osobowość. Potrafi nie tylko gotować. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni - mówią właściciele byłego już Remusa, państwo Sabina i Mirosław.

W lokalu nastąpiły duże zmiany. Przede wszystkim zmieniła się nazwa. Dawna nazwa Remus odeszła do lamusa. Teraz w Borowie można posilić się w "Sielawce". Odmalowane ściany ozdabiają motywy rybne. Profil restauracji się nie zmienił, ale od teraz w menu przeważać będą świeże ryby jeziorne.

- Pani Magda Gessler zrobiła wszystko, co było w jej mocy. Teraz my musimy wziąć się do pracy - podsumowują Sabina i Mirosław.

"Kuchenne rewolucje" dokonane w Borowie będzie można zobaczyć w TVN-ie najprawdopodobniej na wiosnę. Ocenić można je jednak własnymi kubkami smakowymi już teraz. Restauracja jest bowiem czynna, po środowej przerwie i czeka na gości.

Urywki z kuchennej rewolucji przeprowadzonej w Borowie będzie można zobaczyć w piątek w Dzień Dobry TVN.

Anna Lehmann

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.