Wojciech Kankowski - pierwsze kroki w kadencji 2014-2018

piątek, 5 grudnia 2014 r., 15:34
fot. MSz

O pierwszych działaniach i planach na przyszłość opowiada nowy burmistrz Żukowa, Wojciech Kankowski. Zapowiada on dalszą realizację obietnic wyborczych, a także reorganizację pracy w Urzędzie Gminy oraz kontynuowanie, realizowanych w zeszłej kadencji, inwestycji.

Jakie są plany na najbliższe miesiące w Żukowie?

Wojciech Kankowski - Na początku dogłębna analiza stanu finansów i stanu inwestycji gminnych. Ważne jest także przejrzenie umów, które są niezbędne do podpisania, żeby nie umknęło nam nic istotnego i nie przepadły żadne terminy. Wiem, że do podpisania jest umowa z funduszu Lemur, czyli umowa na pożyczkę. Muszę się także szybko zaznajomić ze stanem inwestycji, które są w toku, jak wygląda stan ich zaawansowania. Chciałbym także zmienić organizację pracy, zgodnie z tym, co zapowiadaliśmy jako komitet. Zmiany miałyby dotyczyć przesunięcia godzin pracy, na pewno zorganizuję spotkanie z pracownikami i przedłożę im moje propozycje. Dział zajmujący się przygotowywaniem projektów i pozyskiwaniem środków zewnętrznych na pewno będzie tym pierwszym, który zostanie jakoś wzmocniony.

Czy już coś więcej wiadomo w kwestii zastępców burmistrza?

Wojciech Kankowski - Jeżeli chodzi o zastępców, to na spotkaniach wyborczych mówiłem o dwóch osobach, jednak wcale nie jest to przesądzone. Może będzie tak, że będę miał jednego zastępcę, a druga może być w randze pełnomocnika. Jednak nie jest to tak kluczowe zadanie na początek kadencji, dla mnie najistotniejsze jest rozwiązanie wszystkich spraw istotnych dla funkcjonowania gminy. A w rozmowach z potencjalnymi zastępcami, najważniejsze będzie to, aby Ci, którzy przyjdą do pracy byli w fachowcami w tych obszarach, które chcieliśmy wzmocnić.

Czy są już jakieś ustalenia w sprawie powstania kompleksowej hali sportowej w Żukowie?

Wojciech Kankowski - Pod koniec kadencji rozstrzygnięto kwestię budowy nowej płyty boiska, a w przygotowaniu jest projekt na centrum kulturalno-sportowe. Na pewno ten temat, w mojej kadencji jest istotny. Spróbujemy wpasować się w jakiś program z którego możemy pozyskać środki. Zgodnie z moją obietnicą ten temat zostanie zrealizowany tak, żeby ten obszar stadion i jeziorko, był taką wizytówką Żukowa i gminy, ponieważ jest to piękna okolica z dużym potencjałem.

Czy wciąż aktualna jest kwestia zamrożenia podatków dla przedsiębiorców, na najbliższe dwa lata?

Wojciech Kankowski - Wczoraj spotkałem się z przedsiębiorcami w Kaszubskim Związku Pracodawców i zadeklarowałem im, że na przyszły rok nie będziemy wprowadzać żadnej uchwały dotyczącej zmiany podatków, tak samo będzie też w roku 2016. Mam nadzieję iż fakt, że w radzie miejskiej jest tak wielu radnych z mojego ugrupowania ułatwi mi realizację tej obietnicy. Czyli potwierdzam - tak, ten temat jest aktualny.

Jakie są plany dla gimnazjum w Baninie?

Wojciech Kankowski - W Baninie mieszkańcy oczekują na to, że ruszy w dawnej podstawówce gimnazjum. Przypomnę, że o tym temacie była mowa wtedy, kiedy razem z Albinem Bychowskim odpowiadaliśmy za politykę gminy Żukowo. Będę chciał aby od przyszłego roku szkolnego to gimnazjum mogło już ruszyć, w tym budynku, który wymaga pewnych działań przygotowawczych i modernizacyjnych. Po prostu trzeba wykonać remont i dopilnować żeby chętnych gimnazjalistów z Banina i okolic nie zabrakło.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.