Kartuzy. Mieczysław Grzegorz Gołuński zaprzysiężony na burmistrza

poniedziałek, 8 grudnia 2014 r., 17:41
fot. MSz

W poniedziałek nastąpiła oficjalna zmiana na stanowisku burmistrza Kartuz. Funkcję burmistrza, po Mirosławie Lehman przejął Mieczysław Grzegorz Gołuński, który podczas drugich obrad radnych w tej kadencji został zaprzysiężony. Kartuscy radni wybrali też spośród siebie członków komisji stałych u ich przewodniczących. W toku sesji ustalono także pensje radnych i burmistrza.

Andrzej Pryczkowski, przewodniczący rady miejskiej w Kartuzach przedstawił porządek II sesji rady miejskiej w Kartuzach i przywitał zgromadzonych gości.

Później uroczyste ślubowanie złożył nowy burmistrz Kartuz, Mieczysław Grzegorz Gołuński.

- Z wielką odpowiedzialnością, ale i tez z wielką dumą stoję tutaj i teraz przed Państwem. Staję tutaj już po raz trzeci, ale muszę przyznać, że serce bije mi naprawdę mocno. Chciałbym szczerze i gorąco podziękować wszystkim, którzy wsparli moją osobę podczas pierwszej i drugiej tury wyborów. Chciałbym zadeklarować daleko idącą współpracę ze wszystkim organizacjami, instytucjami, ze starostwem i gminami na terenie naszego powiatu i nie tylko. Mam nadzieję, że wspólnie z radą miejską staniemy na wysokości zadania i poprowadzimy tę gminę, ku temu żeby była przyjazna wszystkim naszym mieszkańcom. Chciałbym żeby Urząd był szeroko otwarty dla mieszkańców i petentów. Ten urząd musi spełniać rolę domu rodzinnego. Gwarantuję, że każdy znajdzie tutaj swój posłuch - mówił po zaprzysiężeniu, burmistrz Kartuz, Mieczysław Gołuński.

Po oficjalnym zaprzysiężeniu burmistrza Kartuz, zgromadzeni goście - przedstawiciele władz samorządowych wręczyli kwiaty nowemu burmistrzowi i wygłosili przemówienia. Kwiatami chciano podziękować też byłej włodarce Kartuz - Mirosławie Lehman, ta jednak na sesji się nie zjawiła.

- Serdecznie dziękuję za zaproszenie na dzisiejszą sesję. Mieliśmy niemały dylemat, bowiem w trzech gminach jednocześnie odbywają się ślubowania tych, którzy wygrali wybory w drugiej turze. Wybraliśmy oczywiście miasto siedziby powiatu kartuskiego a zarazem największej gminy w naszym powiecie. Gratuluję, panie Burmistrzu, zaufania społecznego i powrotu na stanowisko burmistrza Kartuz. Jak wiemy, polityk musi się dużo napracować ażeby w całokształcie zdobyć zaufanie społeczne - mówił Bogdan Łapa, wicestarosta powiatu kartuskiego.

Podczas sesji radni uchwalili też wynagrodzenie dla burmistrza. Wyniesie ono 11.900 zł na miesiąc. Pensja radnych pozostała bez zmian w stosunku do poprzedniej kadencji i wyniesie 450 zł miesięcznie.

Składy poszczególnych komisji:

Komisja Rewizyjna
- Andrzej Bystroń - przewodniczący
- Arkadiusz Socha
- Andrzej Dawidowski,
- Tadeusz Belgrau,
- Ryszard Herbasz

Komisja Oświaty, Kultury i Sportu
- Andrzej Borzestowski - przewodniczący
- Anna Dereń,
- Witold Wojewódka,
- Marek Bemowski,
- Andrzej Pryczkowski

Komisja Komunalna
- Andrzej Dawidowski - przewodniczący
- Andrzej Puzdrowski,
- Hubert Hoppe,
- Witold Wojewódka,
- Halina Steinka

Komisja Społeczna
- Mirosław Paczoska - przewodniczący
- Irena Roszkowska,
- Józefa Byczkowska,
- Edmund Kotłowski,
- Tadeusz Belgrau

Komisja Gospodarcza i Rolnictwa
- Andrzej Puzdrowski - przewodniczący
- Mariusz Treder,
- Arkadiusz Socha,
- Ryszard Duszyński,
- Jacek Wesołowski

MSz

ciągle te same twarze , juz niedobrze się robi
Konto usuniete nr 28   sobota, 24 stycznia 2015 r., 15:44
Boli Was to, że p. Lehman nie wygrała. Impreza z okazji zwycięstwa się nie odbyła? Trzeba było zrobić imprezę z okazji porażki. Skoro macie zamiar narzekać bez powodu i zaklinać rzeczywistość, nie mamy, o czym rozmawiać. Podsumowywałem w ostatnim czasie kadencję p. Lehman. P. Gołuński wie doskonale, że za 4 lata mogę to samo zrobić z obecną kadencją. Mam jednak nadzieję, że przez te 4 lata Burmistrz z Radą zapracują na kilka punktów pozytywnych w przeciwieństwie do dwóch minionych kadencji. ...
Japco   wtorek, 16 grudnia 2014 r., 08:30
Jakiej nowej ? przecież tego człowieka i jego wyczyny znamy doskonale, dzisiaj tylko jest starszy i w gorszej sytuacji finansowej. Jetem ciekaw czy audyt będzie miał miejsce. Imprezy, co za różnica gdzie są skoro tutaj i tak nikogo nie ma. Jakąś nie widzę powracających fal studentów a wręcz odwrotnie.
info   wtorek, 16 grudnia 2014 r., 00:12
Japco- błotna góra to była za MGG. Mial być tam wyciąg narciarski za MGG ale wyszło jak zawsze za MGG. Widocznie przez 8 lat nie zauważyłeś co tam zrobiono. Ale nie martw się przecież MGG obiecał ze imprezy będą się odbywały na runku w Kartuzach. Pewnie przy namiocie z piwem który tam kiedyś postawił.Czyli truskawkobranie, zawody siłaczy i regaty będą na runku. Ciekawe jak tam będą się poruszać podczas regat- prawdopodobnie zgodnie z kierunkiem ruchu na rondzie- ale ludzie są najważniejsi ( swoi ...
raczek   poniedziałek, 15 grudnia 2014 r., 21:44
Nowa kadencja - nowy burmistrz - nowa rada. Poczekajmy trochę, a nie krytykujmy na starcie. Dajmy szansę nowej władzy. Obecnie czekamy na audyt, abyśmy mogli poznać stan finansów Gminy Kartuzy. "Dokonania" p. Lehman powinny interesować mieszkańców. Pozdrawiam Japco P.S. Błotną Górę teraz trzeba chociaż trochę wykorzystywać, bo pieniądze już zostały wydane. A propos autobusów: można było za kilka tysięcy zorganizować autobusy bezpłatne dla pasażerów. Wtedy częstotliwość kursowania byłaby niema ...
Japco   poniedziałek, 15 grudnia 2014 r., 21:31
Piwsko i kiełbasa to podstawa, jak władza to zagwarantuje to będzie na stołku dożywotnio.
info   sobota, 13 grudnia 2014 r., 16:33
Co mi wiadomo to są na każdej imprezie na złotej podstawiane autobusy wiec w czym problem, a po drugie bez alkoholu też idzie się bawić :P
styki   piątek, 12 grudnia 2014 r., 08:46
Co mi wiadomo to są na każdej imprezie na złotej podstawiane autobusy wiec w czym problem, a po drugie bez alkoholu też idzie się bawić :P
styki   piątek, 12 grudnia 2014 r., 08:46
Witam Pozdrawiam
stasiu19702   czwartek, 11 grudnia 2014 r., 22:49
Teraz przynajmniej lokalne firmy budowlane staną na nogi... te same co 8 lat temu. Pryku też się dobrze załapał, teraz będzie mógł dezynfekować maty nawet 5 razy w tygodniu.
info   środa, 10 grudnia 2014 r., 22:40