Kartuzy. Mieczysław Grzegorz Gołuński zaprzysiężony na burmistrza

poniedziałek, 8 grudnia 2014 r., 17:41
fot. MSz

W poniedziałek nastąpiła oficjalna zmiana na stanowisku burmistrza Kartuz. Funkcję burmistrza, po Mirosławie Lehman przejął Mieczysław Grzegorz Gołuński, który podczas drugich obrad radnych w tej kadencji został zaprzysiężony. Kartuscy radni wybrali też spośród siebie członków komisji stałych u ich przewodniczących. W toku sesji ustalono także pensje radnych i burmistrza.

Andrzej Pryczkowski, przewodniczący rady miejskiej w Kartuzach przedstawił porządek II sesji rady miejskiej w Kartuzach i przywitał zgromadzonych gości.

Później uroczyste ślubowanie złożył nowy burmistrz Kartuz, Mieczysław Grzegorz Gołuński.

- Z wielką odpowiedzialnością, ale i tez z wielką dumą stoję tutaj i teraz przed Państwem. Staję tutaj już po raz trzeci, ale muszę przyznać, że serce bije mi naprawdę mocno. Chciałbym szczerze i gorąco podziękować wszystkim, którzy wsparli moją osobę podczas pierwszej i drugiej tury wyborów. Chciałbym zadeklarować daleko idącą współpracę ze wszystkim organizacjami, instytucjami, ze starostwem i gminami na terenie naszego powiatu i nie tylko. Mam nadzieję, że wspólnie z radą miejską staniemy na wysokości zadania i poprowadzimy tę gminę, ku temu żeby była przyjazna wszystkim naszym mieszkańcom. Chciałbym żeby Urząd był szeroko otwarty dla mieszkańców i petentów. Ten urząd musi spełniać rolę domu rodzinnego. Gwarantuję, że każdy znajdzie tutaj swój posłuch - mówił po zaprzysiężeniu, burmistrz Kartuz, Mieczysław Gołuński.

Po oficjalnym zaprzysiężeniu burmistrza Kartuz, zgromadzeni goście - przedstawiciele władz samorządowych wręczyli kwiaty nowemu burmistrzowi i wygłosili przemówienia. Kwiatami chciano podziękować też byłej włodarce Kartuz - Mirosławie Lehman, ta jednak na sesji się nie zjawiła.

- Serdecznie dziękuję za zaproszenie na dzisiejszą sesję. Mieliśmy niemały dylemat, bowiem w trzech gminach jednocześnie odbywają się ślubowania tych, którzy wygrali wybory w drugiej turze. Wybraliśmy oczywiście miasto siedziby powiatu kartuskiego a zarazem największej gminy w naszym powiecie. Gratuluję, panie Burmistrzu, zaufania społecznego i powrotu na stanowisko burmistrza Kartuz. Jak wiemy, polityk musi się dużo napracować ażeby w całokształcie zdobyć zaufanie społeczne - mówił Bogdan Łapa, wicestarosta powiatu kartuskiego.

Podczas sesji radni uchwalili też wynagrodzenie dla burmistrza. Wyniesie ono 11.900 zł na miesiąc. Pensja radnych pozostała bez zmian w stosunku do poprzedniej kadencji i wyniesie 450 zł miesięcznie.

Składy poszczególnych komisji:

Komisja Rewizyjna
- Andrzej Bystroń - przewodniczący
- Arkadiusz Socha
- Andrzej Dawidowski,
- Tadeusz Belgrau,
- Ryszard Herbasz

Komisja Oświaty, Kultury i Sportu
- Andrzej Borzestowski - przewodniczący
- Anna Dereń,
- Witold Wojewódka,
- Marek Bemowski,
- Andrzej Pryczkowski

Komisja Komunalna
- Andrzej Dawidowski - przewodniczący
- Andrzej Puzdrowski,
- Hubert Hoppe,
- Witold Wojewódka,
- Halina Steinka

Komisja Społeczna
- Mirosław Paczoska - przewodniczący
- Irena Roszkowska,
- Józefa Byczkowska,
- Edmund Kotłowski,
- Tadeusz Belgrau

Komisja Gospodarcza i Rolnictwa
- Andrzej Puzdrowski - przewodniczący
- Mariusz Treder,
- Arkadiusz Socha,
- Ryszard Duszyński,
- Jacek Wesołowski

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.