Żukowo. Nowy burmistrz Wojciech Kankowski złożył ślubowanie

poniedziałek, 8 grudnia 2014 r., 19:25
fot. Longina Templin

Zaprzysiężenie nowego burmistrza i symboliczne przekazanie władzy w gminie było najważniejszym punktem programu drugiej sesji rady Miejskiej w Żukowie. Ponadto podczas obrad uchwalono wynagrodzenie burmistrza i wybrano nowe składy komisji stałych rady.

W pierwszej części obrad brali udział zaproszeni gości, a wśród nich byli m. in. poseł Tadeusz Aziewicz, wiceprzewodniczący rady powiatu Eugeniusz Pryczkowski, księża z parafii pw. WNMP w Żukowie, honorowi obywatele miasta, strażacy, dyrektorzy szkół i sołtysi.

Ceremonia zaprzysiężenia burmistrza rozpoczęła się od odczytania zaświadczenia o wyborze na burmistrza gminy Żukowo. Dokument wręczyła przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej Helena Adamska, po czym Wojciech Kankowski złożył ślubowanie.

- Wszystkim bez wyraźnego wskazania, którzy brali udział w wyborach, składam wielkie podziękowania, bo wybory to święto demokracji - powiedział burmistrz Kankowski. - A jeszcze bardziej dziękuję tym, którzy postanowili oddać głos na mnie. To jest dla mnie oprócz ogromnego zaufania ogromny honor, że będę mógł ich reprezentować i działać na rzecz wspólnoty mieszkańców. - Gminę tworzą jej mieszkańcy i nie można realizować zadań w oderwaniu od nich, w oderwaniu od ich zdania - dodał. - Gwarantuję, że zdanie mieszkańców będzie brane pod uwagę.

Po wystąpieniu zaproszeni goście składali życzenia, gratulacje i kwiaty nowo zaprzysiężonemu burmistrzowi

Druga część sesji rozpoczęła się od informacji, iż ukonstytuowały się w radzie dwa kluby. Większościowy pod nazwą Kaszubskie Stowarzyszenie Wyborcze Samorządna Gmina Żukowo i radni niezależni, któremu przewodniczy radny Albin Bychowski. Drugi klub składający się z siedmiu radnych będzie działał pod przewodnictwem radnego Jerzego Formeli.

Radni (jednogłośnie) powołali składy komisji stałych rady. Przewodniczącymi zostali: Grzegorz Tokarski - komisja rewizyjna, Jacek Fopke - komisja budżetowa, Paweł Koreń - komisja komunalna, Stanisław Szur - komisja rolna, Jarosław Wójcik - komisja ochrony zdrowia, Brygida Treder - komisja ochrony środowiska i porządku publicznego, Tyberiusz Treder - komisja oświaty i kultury, Jerzy Formela - komisja statutowo - regulaminowa, Bogumiła Ropel - komisja przetargowa , Andrzej Karczewski - komisja kultury fizycznej, sportu i rekreacji.

Ostatnim punktem porządku obrad było uchwalenie wynagrodzenia burmistrza, który będzie otrzymywał 10 800 złotych brutto. Jest to o 1200 złotych mniej, niż pobierał jego poprzednik.

Longina Templin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.