Kartuzy. Świąteczne spotkanie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego

sobota, 13 grudnia 2014 r., 14:30
fot. MSz

W piątkowy wieczór wszyscy, zgromadzeni w Gościńcu Kaszubskim goście, na moment mogli oddać się świątecznej atmosferze. We wspólnym gronie podzielono się opłatkiem, wygłoszono wiele życzeń, a jednym z regionalnych, kaszubskich akcentów była ewangelia odczytana w języku kaszubskim. Spotkanie zostało zorganizowane przez Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie.

W uroczystości nie mogło zabraknąć świątecznych życzeń od burmistrza Kartuz, Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego i komendanta PSP w Kartuzach, Edmunda Kwidzińskiego, a także dzielenia się opłatkiem i wspólnego poczęstunku.

Specjalnie dla uczestników spotkania świątecznego kolędy odgrywała orkiestra dęta OSP Kartuzy umilając przy tym czas i przerywając ciszę. Zwieńczeniem uroczystości był bożonarodzeniowy dar dla orkiestry niej - nowa trąbka ufundowana przez firmę SOMBUD z Somonina. Edmund Kwidziński wręczył z kolei maskotkę psa strażackiego.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.