Gwiazdor odwiedził dzieci w kartuskiej straży

sobota, 3 stycznia 2015 r., 16:24
fot. NB

Świąteczne spotkania pracowników Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach i ich rodzin to już tradycja. Nie inaczej było w tym roku, a najwięcej frajdy miały przy tym dzieci naszych strażaków, dla których przygotowano szereg zabaw i atrakcji, a paczki z upominkami wręczył im sam gwiazdor.

Gwiazdkowe spotkanie pracowników Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach i ich pociech odbywa się co roku w pierwszą sobotę stycznia. To okazja nie tylko do sprawienia ogromnej radości dzieciom, ale także do złożenia sobie noworocznych życzeń.

W zabawie uczestniczyło około 90 milusińskich. Brali oni udział w konkursach tanecznych. Wybrano także króla i królową balu. Dla maluchów przygotowane były przeróżne atrakcje, jak i Taniec ze Scooby Doo, który rozbawił nie tylko najmłodszych, ale i ich opiekunów. Jak zawsze komendant Edmund Kwidziński pamiętał o największym przysmaku najmłodszych - pysznych lodach.

Oczywiście nawet najlepsza zabawa nie przesłoniła głównego punktu programu. Wszyscy bowiem oczekiwali z niecierpliwością na przyjście gwiazdora, który pojawił się w otoczeniu pięknych śnieżynek. Święty prosił o zadeklamowanie wierszyka bądź zaśpiewanie kolędy. Nie wszystkim przychodziło to z łatwością, ale dzieci przełamywały nieśmiałość, po to by otrzymać wielką torbę z łakociami.

Na koniec wszyscy mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z gwiazdorem oraz jego pomocnicą.

Warto nadmienić, iż gwiazdkowa zabawa w straży należy do nielicznych takich spotkań organizowanych przez pracodawców.

NB

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.