Żukowo. Królowie i mieszkańcy oddali pokłon Jezusowi

środa, 7 stycznia 2015 r., 12:15
fot. LT

Pokój i radość w rodzinie - pod takim hasłem odbyła się tegoroczna, trzecia już edycja Orszaku Trzech Króli. Na trasie od żukowskiego gimnazjum do stajenki usytuowanej przy kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie rozbrzmiewały kolędy i pastorałki. Kolorowy i rozśpiewany korowód zdążał na plac przed kościołem, aby tam złożyć pokłon nowo narodzonemu Dzieciątku.

W jasełkach w drodze uczestniczyli przedstawiciele władz powiatowych i gminnych. Za nimi podążały przedszkolaki, uczniowie, młodzież, dyrektorzy szkół, członkowie ZKP, KGW i wszyscy chętni mieszkańcy.

Monarchowie ze wschodu całą trasę przebyli elegancką…. limuzyną Nestor Baron, a za nimi podążał drugi samochód z zaproszonymi gośćmi. Zanim uczestnicy jasełek w drodze dotarli do celu, mieli okazję zobaczyć przygotowane scenki. Wśród 11 z nich były m. in. olśnienie mędrców, diabelskie sztuczki, dwór Heroda i pasterze na hali.

Punktem kulminacyjnym orszaku było składanie darów nowo narodzonemu Jezusowi przez króla Kacpra (Ireneusz Laskowski), który wręczył złoto, Melchiora (Jarosław Bielawski) przekazującego kadzidło i Baltazara (Edward Dzienk Katende) dającemu mirrę. W Świętą Rodzinę wcieliła się rodzina państwa Galińskich.

Przed stajenką odbyły się też tańce - europejski, azjatycki i afrykański. Przy kolędzie Lulajże Jezuniu pokłon nowo narodzonemu Dzieciątku złożyli samorządowcy i księża. Pokłon oddali też wszyscy uczestnicy orszaku. Ponadto w trakcie trwania imprezy rozdawano babeczki i sól z Wieliczki. Konferansjerkę prowadzili: Monika Dejk, Janusz Cirocki i Szczepan Babiuch jako wodzirej.

W kościele można było obejrzeć efekty gminnego konkursu na najładniejszą szopkę.

Prawie dwugodzinne jasełka w drodze zakończył koncert kolęd w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego w Gdyni.

Longina Templin

Ciemny naród wszystko kupi.
Leonptak   środa, 7 stycznia 2015 r., 12:44