Kartuzy. Maturzyści zatańczyli poloneza po raz siódmy

czwartek, 15 stycznia 2015 r., 12:48
fot. MSz

Już po raz siódmy tradycji stało się zadość. Tegoroczni maturzyści ze szkół średnich powiatu kartuskiego, wzorem lat ubiegłych zatańczyli na Rynku w Kartuzach, poloneza. Korowód liczył kilkaset osób, a poprowadziła go starosta, Janina Kwiecień i Mieczysław Grzegorz Gołuński, burmistrz Kartuz.

Polonez to reprezentacyjny polski taniec narodowy. Jest on tańczony przez maturzystów z powiatu kartuskiego, na rynku w Kartuzach, już od 2009 roku.

- Chcieliśmy zaznaczyć tradycję balu studniówkowego, aby wszyscy wspierali maturzystów w tym jakże trudnym dla niech okresie. Stąd pomysł na poloneza na zewnątrz - mówiła podczas organizacji pierwszego poloneza, starosta Janina Kwiecień.

Pomysł spotkał się pozytywnym przyjęciem. Na chwilę przed czwartkowym południem, już po raz siódmy, na kartuskim rynku rozbrzmiał charakterystyczny rytm poloneza.

Pierwsze kroki stawili burmistrz Kartuz, Mieczysław Grzegorz Gołuński i Janina Kwiecień, starosta powiatu kartuskiego, wyruszając sprzed budynku starostwa. Później zaś, wszyscy tańczący skierowali się ku rynkowi. Po kilkukrotnym obtańczeniu serca Kartuz, młodzież wzięła udział we wspólnej modlitwie w kościele św. Kazimierza.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.