Zgorzałki na targach "FOOD-to-GO" w Amber Expo

poniedziałek, 16 lutego 2015 r., 09:49
fot. nadesłane/Z. Górna

Stowarzyszenie Kobiet Zgorzałego po raz czwarty promowało gminę Stężyca, na targach gastronomicznych FOOD-to-GO, które odbywały się w hali Amber Expo. Wzięło w nich udział około 100 wystawców, "Zgorzałki" zajęły strefę regionalną.

Kobiety ze Stowarzyszenia Kobiet Zgorzałego, dla gości przygotowały różne kaszubskie przysmaki, takie jak: zupa ziemniaczana, zylc, serek z krowiego mleka, swojskie masło, chleb ze smalcem i ogórkiem, deser truskawkowy, sernik, drożdżówkę, pleśniak, przetwory w słoikach i różne nalewki. Odwiedzający stanowisko mogli liczyć także na poczęstunek tabaką.

Kaszubskie stoisko cieszyło się sporą popularnością, pośród gości, którzy je odwiedzili znalazł się Tomasz Deker, mistrz cukiernictwa i szef firmy Aromitalia, dyrektor ZK-P Łukasz Rychert, prezes restauratorów gdańskich - Bogdan Kwapisiewicz oraz pomorskie szkoły gastronomiczne.

nadesłane: Stowarzyszenie Kobiet Zgorzałego
oprac. MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.