Sklepiki przy ul. Dworcowej świecą pustkami...

... a gmina ogłasza kolejne przetargi

wtorek, 17 lutego 2015 r., 15:18
fot. MSz

Przetarg, który ogłoszono na znajdujące się przy Targowisku Miejskim w Kartuzach pawilony handlowe, zakończył się połowicznym sukcesem. 9 z 16 sklepików nie znalazło najemców i póki co, świeci pustkami. Natomiast gmina Kartuzy wciąż ponosi koszty utrzymania pustych pomieszczeń.

Najemcami boksów, w drodze przetargu, zostali przedsiębiorcy z Borowa, Kiełpina, Miszewa, Sulęczyna, Skrzeszewa Żukowskiego i Kartuz. Łącznie wydzierżawione zostało siedem sklepików, pozostałe dziewięć stoi opustoszałe i czeka na swoich właścicieli.

Aktualnie, gmina Kartuzy ponosi koszty utrzymania niewynajętych obiektów, sytuację może zmienić kolejny przetarg, który ogłoszono na początku lutego.

Nowo powstałe sklepiki przy ul. Dworcowej w Kartuzach kosztowały gminę znacznie więcej niż wynikało to z planów. Przy zakładanej wcześniej kwocie wynajmu, wynoszącej 40 zł za 1 m2, straty kartuskiego magistratu na tych obiektach wynosiłyby 15.736 zł rocznie, stąd też stawka za wynajem 1m2, wynosić ma 103 zł.

Warto przypomnieć, że przed ogłoszeniem wyników pierwszego przetargu, burmistrz Kartuz obiecywał zmniejszenie stawek za wynajem, jeśli budynki nie znalazłyby najemców.

Stawki nie uległy zmianie i wciąż wynoszą 103 zł/m2 netto tak, jak w przypadku pierwszego przetargu.

Wyniki drugiego przetargu mają zostać ogłoszone w środę, wtedy okaże się czy istnieje jakakolwiek szansa, na uratowanie inwestycji.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.