Niestępowo. Pogrzeb śp. ks. Alojzego Weltrowskiego w środę

poniedziałek, 2 marca 2015 r., 12:01
fot. archiwum

Uroczystości pogrzebowe wieloletniego proboszcza parafii w Niestępowie zaplanowano na środę na godz. 11. We wtorkowy wieczór odbędzie się zaś wprowadzenie trumny z ciałem ks. kan. Alojzego Weltrowskiego do parafialnej świątyni.

Ks. kan. Alojzy Weltrowski przez 45-lat był proboszczem parafii Najświętszego Serca Jezusa w Niestępowie. Od pięciu lat przebywał na emeryturze. Miał 80 lat.

Zmarł w piątek po południu w szpitalu, po długiej chorobie.

Główne uroczystości pogrzebowe ks. kan. Alojzego Weltrowskiego zaplanowano na środę na godzinę 11. Mszy św. żałobnej będzie przewodniczył ks. abp. Leszek Sławoj Głódź.

We wtorek o godz. 17. odbędzie się zaś wprowadzenie trumny z ciałem ks. kanonika do kościoła i msza św. parafialna, po której odmówiony zostanie różaniec. W tym czasie, do godz. 21. przy otwartej trumnie będzie możliwość osobistego pożegnania księdza. O 21. odbędzie się msza św. kapłanów dekanatu żukowskiego. Po niej aż do północy trwać będzie czuwanie przy zmarłym.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.