WOŚP doposażyła w nowy sprzęt szpital w Dzierżążnie

środa, 18 marca 2015 r., 09:08
fot. nadesłane/Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy doceniła potencjał Szpitala w Dzierżążnie i zdecydowała o przekazaniu sprzętu medycznego o wartości 350 tys. zł. Fundusze na zakupiony sprzęt pochodzą ze zbiórki XXII Finału WOŚP pod hasłem: "Na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godna opieka medyczna seniorów".

W środę nastąpiło przekazanie części sprzętu z WOŚP w formie 40 zestawów wyposażenia sal chorych firmy RehaBed z Czeladzi składających się z łóżek z opcją elektrycznego sterowania leżem w wielu płaszczyznach (poprzez intuicyjny pilot) : wysięgnikiem z trójkątem, wieszakiem na kroplówki, dodatkowym miejscem montażowym na kroplówki, składanymi barierkami bocznymi, materaców przeciwodleżynowych ze zmywalnym pokrowcem (paroprzepuszczalny, antyalergiczny, do pełnej dezynfekcji) oraz przyłóżkowymi dwustronnymi szafkami przyłóżkowymi z regulowanym blatem.

Wcześniej placówka otrzymała dwa ssaki medyczne oraz 10 materaców przeciwodleżynowych. W ramach wsparcia placówce w Dzierżążnie przekazane zostaną jeszcze: podnośnik hydrauliczny dla pacjentów leżących, fotel kąpielowy, aparat do mierzenia ciśnienia.

Sprzęt w całości przeznaczony jest dla Zakładu Rehabilitacyjno-Opiekuńczego (ZOL). Oddział przyjmuje osoby, których stan zdrowia wymaga udzielania całodobowych świadczeń zdrowotnych, a nie wymagających hospitalizacji. ZOL w Dzierżążnie posiada 75 łóżek. W 2014 roku dużym problemem, z jakim od wielu lat boryka się zakład, jest zużycie wyposażenia sal chorych (łóżka, materace, szafki). Nowy sprzęt z WOŚP znacznie poprawi komfort przebywających na oddziale pacjentów.

Szpital w Dzierżążnie, włączony w struktury Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie w 2008 roku, jest placówką rehabilitacyjną. Realizuje świadczenia z zakresu rehabilitacji ogólnoustrojowej dzieci i dorosłych, rehabilitacji neurologicznej dzieci i dorosłych oraz opieki długoterminowej somatycznej i psychiatrycznej. Dysponuje łącznie 230 łóżkami. Od lat stanowi główny ośrodek tego typu w północnej Polsce. Rocznie w szpitalu w Dzierżążnie leczy się ok. 2000 pacjentów. Cieszy się on dużym zaufaniem chorych, którzy niejednokrotnie wracają do placówki w celu kontynuacji leczenia.

Zarząd Szpitala, dyrekcja oraz kierownik placówki w Dzierżążnie dziękują Fundacji Orkiestry za wsparcie placówki medycznej.

nadesłane/Jarosław Polak

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.