Mieszkanka Sulęczyna świętuje 101. urodziny!

czwartek, 2 kwietnia 2015 r., 08:44
fot. nadesłane/UG Sulęczyno

Nie stu, tylko dwustu lat życzyli goście pani Zofii Polak podczas jej środowych urodzin. Mieszkanka Sulęczyna przekroczyła pierwszy wiek życia, a na jej torcie urodzinowym zapłonęło aż 101 świeczek! Z najserdeczniejszymi życzeniami do zacnej jubilatki, przybyli też przedstawiciele sulęczyńskiego urzędu.

Zofia Polak jest najstarszą mieszkanką gminy Sulęczyno i pierwszą, której dane jest świętowanie tak zacnego jubileuszu. W dniu swoich urodzin była otoczona najbliższym, ale o jubilatce nie zapomnieli też przedstawiciele gminy Sulęczyno, którzy przybyli do najstarszej mieszkanki z najserdeczniejszymi urodzinami.

Delegacja w składzie: Bernard Grucza - wójt gminy Sulęczyno, Kazimierz Gliniecki - przewodniczący Rady Gminy, Bogumiła Paszylk - kierownik USC w Sulęczynie oraz Ewa Kulaszewicz - kierownik GOPS-u w Sulęczynie, życzyli Zofii Polak przede wszystkim zdrowia, pomyślności i pogody ducha na kolejne lata życia oraz jeszcze wielu jubileuszy. Nie obyło się też bez okolicznościowego dyplomu i upominku złożonego na ręce zacnej jubilatki.

Zofia Polak urodziła się w Żakówku 1 kwietnia 1914 roku. Obecnie zamieszkuje w centrum Sulęczyna. Przez wiele lat wraz z mężem i dziećmi prowadziła duże tradycyjne gospodarstwo rolne we wsi Sulęczyno, samodzielnie prowadziła gospodarstwo domowe. Zacna jubilatka wychowała pięcioro dzieci, doczekała się 19 wnuków i 27 prawnuków. Mąż Antoni nie żyje od 1994 roku.

Z naszej strony również składamy jubilatce najserdeczniejsze życzenia na kolejne lata życia przeżyte w pogodzie ducha i gronie rodziny.

Anna Lehmann

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.