Gigantyczne jajo wielkanocne już po raz trzeci wita w Żukowie

czwartek, 2 kwietnia 2015 r., 12:15
fot. MSz

Z okazji Świąt Wielkanocnych przed Urzędem Gminy w Żukowo już po raz trzeci ustawiono ogromne jajo. Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Łapinie ozdobiły gigantyczną skorupę pisanki wzorem haftu kaszubskiego, szkoły żukowskiej.

Ogromna, ręcznie malowana pisanka stanęła w tym samym miejscu już po raz trzeci. Ulokowano je przy ul. Gdańskiej, na wysokości Urzędu Gminy. Uroczystemu ustawieniu ozdoby towarzyszyły dzieci ze szkoły podstawowej, które słodyczami częstowała maskotka Żukowa.

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich, z Gabrielą Fryauf na czele ozdobiły pisankę odzwierciedlającymi żukowski haft wzorem. Powstał on w XIII wieku właśnie w Żukowie, w zakonie sióstr norbertanek. Powstaje on z siedmiu kolorów: trzech odcieni niebieskiego, czerwonego, zielonego, żółtego i czarnego.

Dwumetrowa pisanka wrosła już w przedwielkanocny obraz Żukowa. Urząd Gminy w Żukowie zapowiada, że w przyszłym roku ustawione zostaną dwa wielkanocne jaja.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.