Sierakowice. Uczniowe ZSP w gronie laureatów konkursu języka niemieckiego

piątek, 10 kwietnia 2015 r., 10:53
fot. nadesłane/Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach

27 marca odbył się finał VI Trójmiejskiego Konkursu Języka Niemieckiego pod patronatem Konsulatu Generalnego RFN w Gdańsku. Reprezentujący Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach Ewa Okroj i Piotr Zelewski zajęli odpowiednio piąte i szóste miejsca.

W etapie międzyszkolnym zmierzyło się 32 uczniów z trzynastu szkół z Gdańska, Gdyni, Wejherowa i oczywiście Sierakowic. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach reprezentowali: Ewa Okroj z kl. IV TE i Piotr Zelewski z kl. III LO, którzy w etapie szkolnym zdobyli wymaganą ilość punktów.

W finale Ewa zajęła miejsce piąte, a Piotr - szóste! Wszyscy uczestnicy etapu finałowego wykazali się ogromną wiedzą językową i krajoznawczą, a rozwiązując test pisemny mogli zarówno sprawdzić swoją znajomość struktur leksykalno- gramatycznych, jak i popisać się wiedzą na temat krajów niemieckojęzycznych.

Laureaci konkursu mieli przyjemność odebrać nagrody i gratulacje z m.in rąk przedstawiciela Konsulatu Generalnego RFN w Gdańskui Friedrun Keltsch-Raczka i Konsula Honorowego Republiki Austrii Marka Kacprzaka.

nadesłane/Marta Młyńska

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.