Młodzi piłkarze ze Stężycy w finale turnieju "Z podwórka na stadion"

piątek, 10 kwietnia 2015 r., 11:03
fot. nadesłane/Ireneusz Stencel

W jubileuszowej XV edycji finału naszego województwa w kategorii U-8 wystąpiło 16 zespołów chłopców, w tym uczniowie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy objęci programu "Biało-zielona przyszłość z Lotosem" oraz 4 drużyny dziewcząt.

30 marca w strugach deszczu i przy porywistym wietrze na obiektach GOSiR w Gdyni odbył się finał województwa pomorskiego największego turnieju piłki nożnej dla dzieci w Europie "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku.

Chłopcy ze szkoły w Stężycy rozgrywali swoje mecze w grupie C osiągając następujące wyniki: wygrali kolejno z zespołem UKS Byki Słupsk 3:0, następnie pokonali SSP Kwidzyn 8:0 oraz zwyciężyli UKS Akademię Piłkarską Marko-Gol 1:0 w pięknym stylu uzyskując awans do ćwierćfinału turnieju z pierwszego miejsca.
W meczu ćwierćfinałowym pokonali SP nr 6 w Kościerzynie 3:1, a w półfinale po heroicznym boju pokonali SP Cewice 3:2 przegrywając do przerwy 1:0.

W wielkim finale turnieju ulegli UKS Akademii Piłkarskiej Człuchów, zajmując ostatecznie znakomite II miejsce. W nagrodę otrzymali od organizatorów okazały puchar, srebrne medale oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Najlepszym piłkarzem wielkiego finału uznano zawodnika stężyckiej szkoły - Jakuba Richerta. Otrzymał on nagrodę indywidualną w postaci pamiątkowej statuetki.

Drużyna ZKiW w Stężycy wystąpiła w następującym składzie: Kacper Mach, Karol Jeleń, Nikodem Orlikowski, Szymon Recław, Jakub Richert, Olgierd Dułak, Wiktor Naczk, Bartosz Korda, Tomasz Hinc.

nadesłane/Ireneusz Stencel

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.