Z kasy kartuskich wodociągów zniknęło ponad 400.000 zł. Prokuratura wszczęła śledztwo

czwartek, 16 kwietnia 2015 r., 10:00
fot. archiwum

Kartuska prokuratura dysponuje już opinią biegłego z zakresu księgowości, który poddał analizie dokumentację księgową Kartuskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Wynika z niej, że w przeciągu pięciu lat z kasy spółki miało zniknąć ponad 400.000 zł. Odpowiadać za to miało kilka osób.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku do Prokuratury Rejonowej w Kartuzach wpłynęło zawiadomienie o brakujących środkach w kasie kartuskich wodociągów. Wówczas śledczy nie chcieli ujawniać informacji o kwocie, która miała zniknąć z kasy spółki. Powołali biegłego z zakresu księgowości, który miał sprawdzić księgowość przedsiębiorstwa pod kątem prawidłowości odnotowywania wpłat. Na ten czas postępowanie zostało zawieszone.

Po uzyskaniu opinii biegłego postępowania zostało odwieszone, a z uwagi na znaczną wartość mienia, wszczęto śledztwo.

- Z opinii biegłego wynika, że określone osoby nie rozliczyły się z dość dużych sum pieniężnych. Straty w przeciągu pięciu lat sięgają ponad 400.000 zł. Bazując na tej opinii będą podejmowane czynności wobec osób, które były odpowiedzialne za pieniądze przekazywane im przez inkasentów jako zapłata za wodę - informuje prokurator Remigiusz Signerski.

Póki co prokuratura nie podaje liczby osób, które miałyby być odpowiedzialne za zniknięcie pieniędzy. Dopiero po podjęciu wobec nich czynności mamy poznać liczbę osób i funkcje, które pełniły w przedsiębiorstwie.

Dodajmy, że osoby związane ze sprawą zostały zwolnione z pracy.

Do sprawy wrócimy.

Anna Lehmann

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.