Kartuscy strażacy modlili się u stóp Królowej Polski

wtorek, 28 kwietnia 2015 r., 09:05
fot. nadesłane/Tadeusz Pyszka

Ponad stu ochotników i funkcjonariuszy straży z powiatu kartuskiego uczestniczyło w VII Ogólnopolskiego Pielgrzymce Strażaków na Jasną Górę. U stóp Matki Boskiej Częstochowskiej dziękowali za opiekę w tej trudnej i potrzebnej dla ludzi strażackiej służbie.

Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę odbywa się co pięć lat. Druhowie i funkcjonariusze wędrują do stóp Królowej Polski, by podziękować Jej za opiekę w ich niełatwej służbie i prosić o dalszą pieczę nad nimi.

W tegorocznej pielgrzymce wzięło udział ponad 100 tysięcy strażaków z całej Polski, w tym ponad 100 ochotników i strażaków zawodowych z powiatu kartuskiego z pocztami sztandarowi OSP Pomieczyno, OSP Hopowo, PSP Kartuzy. Na jasnogórskim spotkaniu byli obecni też członkowie OSP Czeczewo.

Uroczystości rozpoczęły się od koncertu orkiestr strażackich, po którym nastąpiła msza św. pod przewodnictwem abp Sławoja Leszka Głódzia. W wygłoszonej homilii metropolita gdański zaznaczał, że strażacka służba jest czymś więcej niż powołaniem, że strażacy tworzą klimat zaufania do państwa, a strażacką brać wyróżnia nie tylko mundur, ale przede wszystkim poczucie zawodowej stabilności.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.