Prokuratura bada sprawę potrącenia 16-latka w Przodkowie

środa, 29 kwietnia 2015 r., 15:40
fot. archiwum/MSz

Kartuska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie potrącenia, do którego doszło we wtorek w Przodkowie. Zachodzi duże prawdopodobieństwo co do tego, że kierowca chryslera, który potrącił 16-latka był pod wpływem narkotyków.

Do zdarzenia doszło we wtorek na ulicy Kartuskiej w Przodkowie. 27-letni kierowca chryslera voyagera, pochodzący z Aleksandrowa Łódzkiego, jadąc w kierunku Kartuz z niewyjaśnionych przyczyn wjechał na chodnik i potrącił 16-latka. Poszkodowany chłopak został w bardzo ciężkim stanie przetransportowany helikopterem do szpitala.

Kartuska prokuratura wszczęła już śledztwo w sprawie wypadku.

- W ramach śledztwa przeprowadzono szereg czynności, zabezpieczono nagrania z monitoringu na miejscu wypadku, powołano biegłego do oceny stanu technicznego pojazdu, zabezpieczono także substancję znalezioną w pojeździe, co do której zachodzi prawdopodobieństwo, że jest to amfetamina. Nie została ona znaleziona bezpośrednio przy kierowcy, lecz w pojeździe - tłumaczy prokurator Remigiusz Signerski.

- Istnieje prawdopodobieństwo, że kierowca pojazdu był pod wpływem narkotyków, jednak pewność co do tego będziemy mieli dopiero po uzyskaniu wyników badań krwi - dodaje.

Kierowca i pasażerka chryslera przebywają w policyjnej izbie zatrzymań.

- Kierowca pojazdu zostanie przesłuchany jutro, wtedy prokuratura zadecyduje o jego dalszym losie - dodaje zastępca prokuratora rejonowego w Kartuzach.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.