Święto Szkoły w Dzierżążnie

poniedziałek, 11 maja 2015 r., 15:49
fot. internet/ZKiW Dzierżązno

We wtorek, w dzień urodzin Henryka Sienkiewicza Zespół Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie obchodził swoje święto. Tego dnia na uczniów szkoły czekało wiele atrakcji. Następnego dnia zaś odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Henryku Sienkiewiczu, w którym wzięło udział siedem placówek z powiatu kartuskiego.

Dzieci z klas I-III oglądały fragmenty filmu "W pustyni i w puszczy", a następnie rysowały plakaty do wybranych scen z filmu. Potem obejrzały prezentację multimedialną o naszym patronie i jego twórczości. Na podstawie zdobytych informacji rozwiązywały krzyżówkę. Po trudach pracy czekały na uczniów różne atrakcje: zabawy i gry oraz wspólne ognisko.

Klasy IV - VI po dwóch lekcjach, które odbyły się zgodnie z planem przeszły na salę gimnastyczną. Tam rozpoczęły się konkurencje: konkurs wiedzy o Henryku Sienkiewiczu oraz o szkole, a także gry i zabawy sprawnościowe. Następnie wszyscy udali się na ognisko, przy którym uczniowie wraz z nauczycielami upiekli kiełbaski. Po wspólnym posiłku i wielu zabawach zmęczonych uczniów czekała chwila wytchnienia, mogli obejrzeć ekranizację powieści Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy".

W środę zaś, w Zespole Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Henryku Sienkiewiczu, w którym wzięło udział siedem szkół z powiatu kartuskiego. Tego dnia do szkoły przybyło wielu gości: Tomasz Belgrau, wiceburmistrz gminy Kartuzy, Andrzej Pryczkowski przewodniczący rady miejskiej w Kartuzach, ksiądz Michał Mazurek, proboszcz parafii w Borowie, a także radni i sołtysi wsi Dzierżążno, Borowo, Mezowo oraz Sitno. Rodziców reprezentowała przewodnicząca Rady Rodziców, Bożena Cybula oraz prezes Stowarzyszenia "Dzierżążno dzieciom", Magdalena Wrońska.

Na uroczystym apelu uczniowie klasy piątej i szóstej zaprosili gości na wizytę do Oblęgorka, gdzie odbywały się urodziny pisarza. Program artystyczny rozpoczął się uroczystym polonezem. W trakcie uczty w Oblęgorku pojawiały się różne postacie z dzieł Sienkiewicza, które dołączyły do gości jubilata.

Po występie uczniów nastąpiło podsumowanie Powiatowego Konkursu Wiedzy o Henryku Sienkiewiczu, w którym przyznano następujące nagrody:
I miejsce - Szkoła Podstawowa w Grzybnie,
II miejsce - Zespół Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej,
III miejsce - Zespół Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie

W części plastycznej przyznano pięć nagród:
I miejsce - Daria Krawczyk z ZKiW w Brodnicy Górnej
II miejsce - Kinga Kuziemowska z ZKiW w Stężycy
III miejsca - Mateusz Dębski z ZKiW w Dzierżążnie

Wyróżnienia: Aleksandra Kajfasz z ZKiW w Dzierżążnie oraz Jakub Nikiel z ZKiW w Gołubiu.

Dzień Patrona przygotowały: Joanna Kąkol, Agata Treder, Ewa Jereczek, Małgorzata Wnuk-Lipińska, Beata Babińska, Agnieszka Jancen i Lucyna Wrzołek-Brunke.

nadesłane: ZKiW w Dzierżążnie,
oprac. MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.