Powiat. Strażacy u stóp Królowej Kaszub

niedziela, 17 maja 2015 r., 15:36
fot. NB

W niedzielę już po raz szesnasty strażacy wyruszyli w pieszą pielgrzymkę do Matki Boskiej Sianowskiej Królowej Kaszub. Tradycyjnie wzięli w niej udział druhowie z 52 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu kartuskiego oraz funkcjonariusze Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach

W ich dorocznej pielgrzymce towarzyszyli im również przedstawiciele władz samorządowych, ich rodziny oraz przyjaciele.

- Nasze dzisiejsze majowe spotkanie to już szesnasta Powiatowa Pielgrzymka Strażaków powiatu kartuskiego, członków tej humanitarnej organizacji u stóp Matki Boskiej Sianowskiej Królowej Kaszub. Jest to okazja do wspólnej modlitwy kaszubskich strażaków, ich rodzin, przyjaciół i władz województwa pomorskiego, samorządów powiatu i gmin u Twojego Tronu w Sianowie. Pragniemy po raz kolejny zawierzyć Tobie swoją służbę, aby jeszcze lepiej realizować dobrowolnie przyjęte na siebie obowiązki, ratując zagrożone zdrowie, życie ludzi, mienie i środowisko. Jedno zapewniam, że posługa, jaką sprawujemy na rzecz mieszkańców powiatu kartuskiego jest zawsze zgodna z naszym sumieniem i nauką społeczną kościoła - mówił, witając przybyłych do Sianowa Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Edmund Kwidziński.

Po nabożeństwie strażacy tradycyjnie złożyli wiązankę kwiatów na grobie ks. Waldemara Piepiórki.

NB

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.