Podium dla kartuskich szkól w finale turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

piątek, 29 maja 2015 r., 09:47
fot. nadesłane/SP w Prokowie

Reprezentanci powiatu kartuskiego w wojewódzkim finale Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym spisali się na medal i to dosłownie. Szkoła Podstawowa w Prokowie zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii, gimnazjum w Szopie uplasowało się zaś na drugiej pozycji.

Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych za nami. W imprezie wzięły udział reprezentacje  ze wszystkich powiatów województwa pomorskiego - w sumie 20 drużyn czteroosobowych (po 2 dziewczynki i 2 chłopców). Turniej składał się z części teoretycznej, toru przeszkód, sprawdzenia umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz jazdy po Miasteczku Ruchu Drogowego.

Przedstawiciele naszego powiatu godnie reprezentowały nasz region. Uczniowie z Prokowa zajęli trzecie miejsce, gimnazjaliści z Szopy z kolei zostali wicemistrzami Pomorza.

- Podium w imprezie tej rangi to jeden z największych sukcesów w historii Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prokowie! Reprezentacja szkoły wystąpiła w składzie: Weronika Miotk, Karolina Mielewczyk, Dominik Szutenberg oraz Maciej Wydrowski - informuje Lucyna Laskowska, która przygotowywała uczniów do turnieju.

Dodajmy, że Weronika Miotk, pokonując 79 zawodników, w kategorii indywidualnej szkół podstawowych została najlepszą zawodniczką w Pomorskiem. W przypadku gimnazjów triumfował Grzegorz Bulczak z Szopy.

WYNIKI:
Kategoria szkół podstawowych:
I miejsce: Publiczna Szkoła w Myślicach
II miejsce: Szkoła Podstawowa w Pobłociu
III miejsce: Szkoła Podstawowa  w Prokowie

Kategoria szkół gimnazjalnych:
Gimnazjum w Żelkowie
Gimnazjum w Szopie
Gimnazjum w Jabłowie

oprac. AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.