Ewa Okroj po raz kolejny bezkonkurencyjna w konkursie języka niemieckiego

wtorek, 9 czerwca 2015 r., 10:47
fot. nadesłane

21 maja w Akademii Pomorskiej w Słupsku na Wydziale Neofilologii w ramach XIII Bałtyckiego Festiwalu Nauki odbył się Konkurs Języka Niemieckiego. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła tegoroczna maturzystka z ZSP w Sierakowicach, uczennica klasy IV Technikum w zawodzie technik ekonomista Ewa Okroj, która swoich rywali po raz kolejny zostawiła daleko w tyle!

Konkurs kierowany był do gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem było propagowanie nauki języka niemieckiego, podniesienie świadomości językowej uczniów oraz wiedzy na temat realioznawstwa krajów niemieckiego obszaru językowego, a także poszerzanie współpracy między szkołami, a uczelnią. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych musieli wykazać się znajomością słownictwa i struktur gramatyczno-leksykalnych oraz wiedzą na temat krajów DACHu. Młodzież rozwiązywała test leksykalno-gramatyczny z możliwością wielokrotnego wyboru, a także pytaniami otwartymi i zadaniami polegającymi na dokończeniu bądź transformacji zdań. Wyniki konkursu jednoznacznie potwierdziły, że Ewa była najlepsza! Za swoje zwycięstwo otrzymała dyplom i wspaniałe nagrody książkowe, które oczywiście posłużą jej do dalszej nauki języka niemieckiego.

Absolwentka naszej szkoły kolejny raz udowodniła, że pasja, wiara w swoje siły i umiejętności oraz wytrwała i ciężka praca mogą przynieść wspaniałe efekty!!! Übung macht den Meister!

Gratulujemy serdecznie.

nadesłane: Marta Młyńska

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.