Sulęczyno. Finał konkursu "Bezpieczne Życie"

środa, 10 czerwca 2015 r., 15:17
fot. NB

Od października do czerwca uczniowie najmłodszych klas z siedemnastu szkół podstawowych z terenu powiatu kartuskiego uczyli się, jak radzić sobie w niebezpiecznych sytuacjach. We wtorek spotkali się by podsumować tegoroczną edycję programu "Bezpieczne życie".

Program "Bezpieczne życie" realizowany jest na terenie powiatu już od sześciu lat. W tym czasie udział w nim wzięło niemal sześć tysięcy najmłodszych.

Konkurs ma na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży poprzez upowszechnienie wiedzy i umiejętności z zakresu zachowania się w sytuacji zagrożenia, podniesienie kwalifikacji nauczycieli, którzy swoim podopiecznym przekazują wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, zwiększenie świadomości oraz wyrobienie umiejętności i nawyków zachowania się w trudnych sytuacjach. Sprawdza się także i systematycznie podnosi poziom bezpieczeństwa w szkołach.

- Nasz program cieszy się coraz większą popularnością. Kształcimy coraz większą liczbę zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Te zajęcia są bardzo potrzebne, aby dzieci, już od najmłodszych lat swojego życia, były uświadomione w tym, jak radzić sobie w niebezpiecznych sytuacjach - mówi zastępca komendanta powiatowego KP PSP w Kartuzach, mł. bryg. Marian Kwidziński.

W środę w Zespole Szkół w Sulęczynie podsumowano kolejną, już szóstą edycję "Bezpiecznego życia". Z tej okazji uczniowie klas drugich przygotowali wraz z opiekunami występ artystyczny.

W tegorocznym konkursie najlepsze okazały się dzieci ze szkoły w Przodkowie oraz Miechucinie.

Natalia Bobrowska

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.