23-letni Mateusz z Kartuz z drugim miejscem na II Maratonie Fundacji "Daszradę"

piątek, 12 czerwca 2015 r., 15:51
fot. nadesłane

W niedzielę w Opaleniu (gm. Kwidzyn) odbył się II Maraton Fundacji "Daszradę" im Barbary Karaczyńskiej. Debiutujący w biegach, 23-letni Mateusz Szymichowski z Kartuz zajął na nim drugie miejsce, tuż za Arturem Lewandowskim.

Na mecie stanęło 34 biegaczy, którzy pokonali 40-kilometrową trasę maratonu. Była ona w całości asfaltowa i prowadziła wśród malowniczych pól oraz lasów Kociewia. Debiutujący w biegach, pochodzący z Kartuz 23-letni Mateusz Szymichowski, reprezentował klub "Zapowiednik". W czasie 3:08:58 udało mu się przebiec całą trasę, co umożliwiło mu zajęcie drugiego miejsca, ze stratą pięciu minut do zwycięzcy, Artura Lewandowskiego, który przebiegł ją w czasie 3:03:27.

Był to już drugi taki maraton organizowany przez opaleńską fundację "Daszradę" im. Barbary Karaczyńskiej, która zajmuje się pomocą osobom wychodzącym z uzależnień.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.