Uczniowie ZSP w Przodkowie zajęli czwarte miejsce w konkursie ekologicznym

czwartek, 18 czerwca 2015 r., 15:53
fot. nadesłane/ZSP w Przodkowie

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie zajęli czwarte miejsce w ogólnopolskim konkursie ekologicznym pt. "Drugie życie elektrośmieci", zorganizowanym przez Europejską Platformę Recyklingu Polska Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. Do rywalizacji stanęło blisko 50 szkół ponadgimnazjalnych z różnych zakątków kraju.

Konkurs przeprowadzono w trzech kategoriach - uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zmagania rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku i trwały do 25 maja br. Podzielono je na dwa etapy. W pierwszym młodzież musiała stworzyć grupę, wypromować ją nie tylko w szkole, ale także poza jej murami i zbadać lokalny system zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a także zużytych baterii.

Przodkowski "Electro TI" tworzą uczniowie technikum informatycznego z klas 3 TI oraz 2 TI: Krzysztof Kalkowski, Robert Mielewczyk, Tomasz Mielewczyk, Szczepan Galuhn, Karol Drzazga, Jakub Lubiński, Karolina Reetz, Mirosław Łazarewicz oraz Szymom Kucyk. Opiekunką grupy jest Renata Leszczyńska.

W drugiej części konkursu team musiał zorganizować efektywną zbiórkę zużytego sprzętu i baterii podczas imprezy ekologicznej zorganizowanej m. in. w szkole. Uczniowie musieli opracować plan działania, kampanię promocyjną oraz przygotować akcję.

Młodzież przodkowskiego ZSP może poszczycić się takimi osiągnięciami jak: organizacja kącika ekologicznego w szkole, pozyskanie funduszy na promocję zbiórek, nawiązanie kontaktów z gminą, pozyskanie funduszy na zorganizowanie imprezy ekologicznej oraz przygotowanie i zorganizowanie zbiórki elektroodpadów. W trakcie zbiórki zebrano łącznie prawie 2,5 ton elektrośmieci.

Konkurs, który zorganizowała Europejska Platforma Recyklingu S. A. (ERP Polska), wsparli finansowo ERP Batteries Poland Sp. z o. o. oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Patronat honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Środowiska oraz Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym Uniwersytetu Warszawskiego.

nadesłane: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.