Powiat. Chłodny weekend z gorącymi atrakcjami

czwartek, 18 czerwca 2015 r., 18:23
fot. MSz

Chociaż prognoza pogody na najbliższy weekend nie przedstawia się zbyt zachwycająco, to mieszkańcy naszego powiatu z pewnością nie będą mogli narzekać na nudę. Na Sobótkach w Żukowie zagra zespół Myslovitz, odbędzie się także cała masa festynów i pikników rodzinnych.

Piątek

Weekend rozpocząć będziemy mogli z poezją, ponieważ o godzinie 17 w piątek, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kartuzach odbędzie się promocja tomiku wierszy Bożeny Gniado "To miasto mnie natchnęło".

Sobota
Pierwszą atrakcją zaplanowaną na sobotę będzie Piknik Rodzinny w Maksie, który rozpocznie się o 15 przy świetlicy wiejskiej. Zaplanowano występy dzieci, loterię fantową, pokaz strażacki oraz zabawę z zespołem Volstar.

Największym wydarzeniem będą jednak Sobótki w Żukowie, które rozpoczną się o godzinie 17 w Parku nad Jeziorkiem. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Myslovitz, którego koncert poprzedzą koncerty Igi Fierki oraz Abbacover. Imprezę zwieńczy pokaz sztucznych ogni.

Najkrótszą noc w roku świętować będą także w Kaszubskiej Alasce w Leźnie oraz w Zgorzałem, gdzie przygotowano degustację kaszubskich potraw, biesiadę oraz puszczanie wianków na wodzie.

W sobotę od godziny 21 także w Antykvariat Cafe odbędzie się koncert trójmiejskiego zespołu Paperbags grającego muzykę z pogranicza indie, folku i oldskulowego rocka.

Niedziela
Niedziela rozpocznie się na sportowo, od turnieju SKS Vigo Tuchom, który odbędzie się o 9:30 na Stadionie Sportowym w Tuchomiu. Po turnieju na terenie Szkoły Podstawowej odbędzie się Festyn Rodzinny.

Nieco później, bo od godziny 10:30 w Żukowie, na placu przy kościele św. Jana, zorganizowana zostanie uroczystość patriotyczna - Dzień Pamięci 66. Kaszubskiego Pułku Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Na niedzielę zaplanowano także mnóstwo festynów i pikników rodzinnych. Pierwszy z nich rozpocznie się przy Kartuskim Centrum Kultury o godzinie 13. O tej samej porze na boisku szkolnym w Egiertowie odbędzie się Festyn Integracyjny z osobami niepełnosprawnymi. Podczas tej imprezy odbywającej się pod hasłem "Sprawni inaczej są obok nas" przewidziano występ artystyczny, konkursy, animacje, a także słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci.

Nieco później, bo o 14:30 przy Domku Myśliwskim w Mirachowie zainaugurowany zostanie Piknik Integracyjny dla Mieszkańców i Przyjaciół Ziemi Mirachowskiej. Impreza odbędzie się pod hasłem: "Trzeźwo, na wesoło i po kaszubsku". Także w Kolonii ma się odbyć festyn na którym spodziewać się można występu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Łapalic, loterii fantowej oraz konkursów dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Także nieformalna grupa Rowerowe Kaszuby przygotowała dla wszystkich miłośników dwóch kółek wyprawę do Kościerzyny.

W Sierakowicach i Przodkowie będą się odbywać Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w których udział wezmą zespoły z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Sierakowice i Przodkowo. Dla startujących drużyn przygotowano szereg konkurencji, spodziewać się można między innymi musztry, sztafety oraz ćwiczeń alarmowo-bojowych.

Na weekend zaplanowano także dwie duże sportowe imprezy, czyli VIII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Kartuz, który odbędzie się na Orliku przy Gimnazjum nr 1. Podobnie jak w poprzednich latach, w turnieju weźmie udział szesnaście zespołów, które w wyniku losowania zostały podzielone na cztery grupy eliminacyjne.

Kolejną sportową atrakcją będą Regaty o Puchar Burmistrza Kartuz, które odbędą się na Złotej Górze. Zostaną one rozegrane w klasach Optimist gr. B, Optimist gr. UKS, gr. O oraz Cadet, Omega i Vaurien. W Chmielnie zaś będzie można zobaczyć siatkówkę młodzieżową na wysokim poziomie.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.