Piłka nożna. New Look Kartuzy obronił Puchar Burmistrza Kartuz

poniedziałek, 22 czerwca 2015 r., 22:14
fot. nadesłane/KSS Sokół Kartuzy

Już po raz ósmy na Orliku w Kartuzach rozegrany został Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza tego miasta. Mimo kapryśnej pogody do dwudniowej rywalizacji stanęło 16 ekip. Najlepszą z nich okazała się drużyna New Look Kartuzy, która w niedzielnym finale pokonała Markbud Grzybno.

Podczas pierwszego dnia rozgrywek odbywała się faza grupowa, którą pomyślnie przebrnęły zespoły: Klejna Dachy Sierakowice, Aldex Żukowo, Syldar Kiełpino, CUBE Kartuzy, New Look Kartuzy, Grunke Somonino, Markbud Grzybno, Budmax Przodkowo. Największą niespodziankę na tym etapie rozgrywek sprawiła jedna z najmłodszych ekip, a zarazem debiutant, drużyna CUBE Kartuzy, która awansowała do dalszej części rozgrywek. Również w kategorii "niespodzianki" można było zaliczyć odpadnięcie drużyn Zbrójstal Kartuzy i Kwiaciarnia Zaremba Kartuzy.

Drugi dzień rywalizacji, to bezwzględna zasada play-off, czyli: przegrywający odpada. Licznie zgromadzeni kibice mieli okazję zobaczyć siedem zaciętych spotkań, w których nie brakowało emocji. W wyniku przeprowadzonych spotkań w finale zmierzyły się drużyny: New Look Kartuzy, który w półfinale pokonał Aldex Żukowo 4:1 i Markbud Grzybno, który w drugim meczu półfinałowym zwyciężył Syldar Kiełpino 4:3.

Ostatecznie najważniejszy finałowy mecz turnieju zakończył się wynikiem 2:1 dla New Look Kartuzy, który tym samym powtórzył sukces z ubiegłego roku zostając najlepszą drużyną turnieju.

Najskuteczniejszym zawodnikiem został Jakub Hoffmann - Markbud Grzybno, który zdobył 8 goli. Najlepszym bramkarzem wybrano Jakuba Kąkola z drużyny Aldex Żukowo. Tytuł najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Mateusz Cyman z drużyny New Look Kartuzy. Dodatkowo przyznano wyróżnienie fair -play, które przypadło drużynie VITIS "Ogrody Marzeń" . Najlepszym meczem turnieju uznano spotkanie 1/8 finału pomiędzy New Look Kartuzy i Budmaxem Kartuzy zakończone wynikiem 4-2 dla New Look. Ogółem w 31 meczach strzelono 162 bramki, pokazano 27 żółtych kartek i 1 czerwoną kartkę.

nadesłane: KSS Sokół Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.