Za nami IX regaty o Puchar Burmistrza Kartuz

wtorek, 23 czerwca 2015 r., 11:08
fot. nadesłane/CSWiPR

Dwudniowe regaty żeglarskie o Puchar Burmistrza Kartuz w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze zapisały się na stałe w tradycję Kartuz. Już po raz dziewiąty dzieci do lat 12 ścigały się w jednej z największych imprez żeglarskich na Kaszubach, w klasie OPTIMIST, w ramach klasyfikacji PZŻ NSKO.

W miniony weekend, tj. 20-21 czerwca 2015 r., na jeziorze Brodno Wielkie koło Kartuz odbyły się regaty o Puchar Burmistrza Kartuz dla klas Optimist klasa B, UKS oraz w klasie O. W zawodach wystartowały również klasy: Cadet i Vaurien. Łącznie wystartowało ponad 40 zawodników reprezentujących kluby: Gdyni, Gdańska, Sierakowic, Kamienicy Królewskiej oraz z miejscowego klubu Lamelka. Po raz pierwszy gościliśmy ekipę zawodników z UKŻ Tolkmicko.

Chociaż pogoda nie rozpieszczała nadmiarem słońca i letnią temperaturą, to wiatr był stabilny i wiał z prędkością 4-5 m/s, co pozwoliło bez problemów rozegrać wszystkie planowane wyścigi. Podczas odprawy pierwszego dnia regat, żeglarskiej pogody życzyli zawodnikom: burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński oraz przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Pryczkowski. Trzeba przyznać, że warunki dla gości okazały się trudne. Jedna z zawodniczek podczas wyścigu wypadła za burtę. Zdarzyła się również wywrotka. Jednak podsumowując, impreza przebiegła sprawnie, a żeglarze zebrali kolejne cenne doświadczenia. Pomimo wielkiego doświadczenia niektórych zawodników, jezioro Brodno jak co roku "przygotowało" moc adrenaliny zawodnikom oraz widzom oglądającym wyścigi.

Zakończenie regat odbyło się w pięknej scenerii, na pomoście mariny w niedzielę tuż przed godz. 14.00. Zwycięzcy otrzymali z rąk burmistrza Kartuz Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego puchary oraz medale. Dyplomy i nagrody zaś wręczone zostały przez władze UKŻ Lamelka: Mirosława Plichtę, Annę Kroll i Jarosława Pawlikowskiego.

Widzowie - rodzice zawodników i turyści przebywający w CSWiPR - aplauzem żegnali żeglarzy. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcie.

Dziękujemy sponsorom za ufundowanie nagród rzeczowych. Nad bezpieczeństwem podczas regat czuwała OSP z Brodnicy Górnej oraz OSP Dzierżążno, za co składamy szczególne podziękowania.

Zadanie wsparto środkami w ramach realizowania zadania publicznego dzięki dotacji gminy Kartuzy.

Wyniki:
Optimist gr B:
1 miejsce - Jakub Kroll UKŻ Lamelka Kartuzy
2 miejsce - Fabian Kocięda UKŻ OPTI Gdynia
3 miejsce - Filip Jarosiewicz UKŻ Lamelka Kartuzy

Optimist UKS:
1 miejsce - Łukasz Lubotzki - UKS Wiking Kamienica Królewska
2 miejsce - Wiktor Łasak - UKŻ Lamelka Kartuzy
3 miejsce - Mateusz Godlewski - UKS Tolkmicko

Optimist gr O:
1 miejsce - Hanna Węsierska - UKŻ Opti Gdańsk
2 miejsce Borys Kotlewski - UKŻ OPTI Gdynia
3 miejsce - Zuzia Teleszyńska - UKŻ OPTI Gdynia

Klasa Vaurien:
1 miejsce - Przemysław Okuniewski+ Dariusz Damps z UKS Wiking
2 miejsce - Izabela Satrjan i Bartłomiej Szlija z UKŻ Lamelka
3 miejsce - Adrian Wenta i Patryk Mielewczyk -z UKS Florek

Klasa Cadet:
1 miejsce - Jakub Pawlikowski i Oskar Plichta
2 miejsce - Hubert Kurjańczyk i Agnieszka Kąkol
3 miejsce - DSN

Koordynacja regat, zdjęcia oraz tekst - CSWiPR
nadesłane: Urząd Miejski w Kartuzach

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.