Miłośnicy zabytkowej motoryzacji spotkali się w "Bielickowie"

wtorek, 23 czerwca 2015 r., 12:00
fot. nadesłane/Lucyna Reiter-Szczygieł

W minioną niedzielę miłośnicy i pasjonaci samochodów zabytkowych zjechali się do Prywatnego Muzeum "Kaszubska Zagroda - Bielickowo" w Kawlach Dolnych. Spotkanie odbyło się w ramach przygotowań do wyprawy szlakiem dawnych rajdów Monte Carlo.

22 maja 2016 roku grupa miłośników zabytkowej motoryzacji z Trójmiasta, Pomorza i Polski organizuje wyprawę szlakiem dawnych rajdów Monte Carlo. Przygotowania do wyprawy trwają już drugi rok i co kilka miesięcy jej uczestnicy spotykają się w celach organizacyjnych. Tym razem zebrali się w "Bielickowie".

Na placu ustawiły się rozmaite auta od syrenki, poloneza, fiata 125 p i 126 p do forda z 1937 roku, mercedesa, cadillaca czy Simca Aronde. Najstarszym samochodem był Ford T z 1923 roku należący do państwa Bielickich, którzy również są członkami Kwidzyńskiego Klubu Motorowego im. Jana Młynarskiego.

Gospodarze przywitali gości w kaszubskich strojach, oprowadzili po skansenie oraz zaserwowali kaszubskie specjały przy kaszubskiej muzyce.

- Celem naszego wyjazdu do Monte Carlo jest integracja ludzi pasjonujących się zabytkową motoryzacją, nawiązanie znajomości i przyjaźni. To miejsce, w którym się teraz znajdujemy jest rewelacyjne i sprzyja naszym celom. Jestem pod ogromnym wrażeniem miejsca i gospodarzy - powiedział Darek Wilk. Dziękuję im z całego serca, że umożliwili nam właśnie tu odbyć nasze V spotkanie przygotowawcze uczestników wyprawy do Monte Carlo 2016 - dodał inicjator wyprawy.

nadesłane: Lucyna Reiter-Szczygieł

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.