Sierakowice. Niezwykłe lekcje języka niemieckiego

środa, 24 czerwca 2015 r., 09:00
fot. nadesłane/ZSP Sierakowice

Pod koniec maja br. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach miał zaszczyt gościć Magdalenę Jurowską - lektora Deutsch Wagen Tour z Olsztyna, członka ekipy promującej naukę języka niemieckiego w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Goethe Instytut.

Projekt został nagrodzony European Language Label - europejskim znakiem innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych. Działania w ramach przedsięwzięcia zostały uznane za oryginalne, nowatorskie i posiadające wymiar europejski.

Istotą kampanii "Deutsch Wagen Tour" jest spopularyzowanie nauki języka naszych zachodnich sąsiadów oraz pogłębianie wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych, zwiększenie motywacji uczniów do nauki języków obcych oraz zainspirowanie nauczycieli do zastosowania nowoczesnych metod nauczania. Od kilku lat w ramach akcji profesjonalni lektorzy wyposażeni w różnorodne pomoce naukowe oraz prezenty i upominki prowadzą w całej Polsce niekonwencjonalne zajęcia lekcyjne, uczestniczą w projektach językowych i spotkaniach z rodzicami.

W ramach projektu Magdalena Jurowska poprowadziła nietypowe zajęcia języka niemieckiego z uczniami klasy I TE i I LO, podczas których zorganizowała gry, quizy i zabawy oraz opowiedziała o korzyściach wynikających ze znajomości języka niemieckiego. Uczniowie rozwiązywali quiz o krajach niemieckojęzycznych, rywalizowali w drużynach, grali w memory, rapowali po niemiecku, odgadywali znane postaci z krajów DACHu, rymowali. Zwycięskie drużyny i najbardziej aktywni uczniowie zostali nagrodzeni, otrzymali upominki i drobne gadżety.

Młodzież bardzo chętnie uczestniczyła w całym przedsięwzięciu, większość uczniów dobrze się bawiła podczas zajęć i udowodniła, że Deutsch macht wirklich Spaß!

nadesłane: ZSP Sierakowice

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.