Mieszkańcy sołectwa Sławki integrowali się na Sobótkach

wtorek, 30 czerwca 2015 r., 15:52
fot. nadesłane/Izabela Itrich-Hopa

W minioną sobotę w Sławkach miała miejsce piąta już edycja imprezy sobótkowej. W programie festynu znalazło się mnóstwo atrakcji - były konkursy, tańce i muzyka przy ognisku.

Tego dnia na dzieci czekało wiele niespodzianek, w tym: malowanie twarzy, tworzenie ogromnych baniek mydlanych oraz darmowa przejażdżka kucykiem. Dla najmłodszych przygotowano też "Wyścig - bieg z ziemniakiem" oraz "Skrzynię skarbów". Z kolei młodzież i dorośli wzięli udział w takich konkurencjach jak: "Dzwon Sołtysa", "Taniec z miotłą". Pięciu najlepszych zawodników, którzy przeszli kwalifikacje na specjalnym odcinku, mogło wykazać się na torze przeszkód pod nazwą "Spacer Kaszuba". Oczywiście nie obyło się bez wielkiego ogniska i zabawy tanecznej, która trwała do późnych godzin nocnych.

Organizatorami spotkania byli członkowie Rady Sołeckiej oraz sołtys Mateusz Adamczyk. Jednakże bez pomocy sponsorów i ludzi dobrej woli tegoroczna "Sobótka" nie byłaby tak interesująca.

nadesłane: Izabela Itrich-Hopa

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.