Wielkie święto Kaszubów już w sobotę

piątek, 3 lipca 2015 r., 14:00
fot. archiwum/AL

Światowy Zjazd Kaszubów już w sobotę. Impreza, która jest organizowana na pamiątkę zjednoczenia Kaszub w granicach jednego województwa, w tym roku odbędzie się po raz siedemnasty. Jej gospodarzem będzie Reda.

Zjazdy Kaszubów na stałe zapisały się już w kalendarzu pomorskich imprez. Przedsięwzięcie gromadzi tysiące osób. Święto muzyki kaszubskiej to jedna z największych, plenerowych imprez w naszym rejonie. To doskonała okazja do spotkania się ze znajomymi, a także do nawiązania nowych znajomości. Co roku inne miasto gości przybyszów z różnych zakątków Kaszub. Jest to możliwość promocji kaszubszczyzny, podtrzymywania tradycji regionu oraz integracji Kaszubów z całego świata.

Tym razem miejscem spotkania będzie Reda, a dokładniej miejsce przy stadionie MOSiR - ul. Łąkowa 59. Nie zabraknie również atrakcji dla całych rodzin. Pojawią się stoiska dla wielbicieli tabaki, a także odbędzie się tradycyjny turniej "baśki". Będzie można przyjrzeć się występom zespołów kaszubskich, jak również wsłuchać się w folkowe rytmy w wykonaniu zespołów i kapel z całego regionu. Festiwal rozpoczyna się już o godzinie 13.

Organizatorzy nie zapomnieli o gwiazdach. Już od 19. na scenie będzie rozbrzmiewać głos znanych osób. Wystąpią G.A.S.P.,Weronika Korthals i Maciej Miecznikowski. Sobotnia imprezę swoim występem zwieńczy MROZU, którego koncert zaplanowano na godz. 22.

Jak zwykle na miejsce będzie można się dostać pociągiem Transcassubia. Wczesnym rankiem wyruszy w kierunku Redy z Chojnic. W tym roku niestety nie będzie przejeżdżać przez Kartuzy ani Kościerzynę (szczegółowy rozkład jazdy "Transcassubi" tutaj). Inauguracja imprezy będzie miała miejsce podczas Mszy Św. w kościele pw. WNMP. o godzinie 11.

Dokładny program imprezy jest dostępny tutaj .

Martyna Cichosz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.