Wakacje z Kartuskim Centrum Kultury

piątek, 10 lipca 2015 r., 11:45
fot. archiwum/KCK

Dzieci z pewnością nie będą się nudzić podczas wakacji. W Kartuskim Centrum Kultury w Kartuzach, przez dwa tygodnie organizowane są półkolonie, gdzie prowadzone są zajęcia muzyczne, plastyczne oraz ruchowe. Dzieci aktywnie wykorzystują czas. Jest to również okazja do poznania nowych koleżanek i kolegów.

Tym razem w koloniach letnich, organizowanych przez Kartuskie Centrum Kultury uczestniczy około 40 dzieci. Zajęcia trwają od godziny 10. do godziny 14. Dzieci są w różnym przedziale wiekowym, dlatego, aby nikomu się nie nudziło, dzielone są na grupy. W tym roku kolonie prowadzi Karolina Serkowska.

Każdego dnia prowadzone są inne zajęcia. Dzieci nie mają powodów do nudy. Instruktorzy również dają coś od siebie.

Kolonie rozpoczęły się szóstego lipca. Za nami już cały tydzień spotkań. Na zajęciach dzieci mogły pogłębić dotychczasową wiedzę na temat gry w szachy i w darte. Piotr Kwidziński przedstawiał im zasady każdej z gier. Oczywiście nie zabrakło wspólnych rozgrywek. W tym czasie odbywały się również zabawy integracyjne z balonami.

Podczas wakacji dzieci nie zapominają również o sporcie, o który zadbał Jerzy Sieciechowski. Młodsze mogły poskakać przez skakankę, a starsze brały udział w zabawach z piłką.

Nasze pociechy również odwiedziły gospodarstwo ekologiczne w Kosach. Dojazd głównie zapewniło Kartuskie Centrum Kultury. Na wycieczce największą atrakcją było ognisko oraz pieczenie kiełbasek. Nie zapomniano również o hamakach, trampolinie i huśtawkach. Cały dzień minął dzieciom na grach i zabawach.

Odbyły się także zajęcia muzyczno - plastyczne. Dzieci odwiedził Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Kaszuby". Grupa ta wystąpiła dla maluchów jak również dzieci mogły poruszać się wraz z nimi. Nie zabrakło instrumentów ludowych i stroi. Koloniści także rysowali wspólny plakat, którego hasłem przewodnim były Kaszuby. Ich zadaniem było narysować to, co kojarzy im się z tym pojęciem.

Przed dziećmi jeszcze mnóstwo atrakcji. Odwiedzi je Alicja Serkowska, która zaprezentuje im malowanie wzorów kaszubskich na łopatkach, a także nauczy je robić kwiatki z bibuły. Nie zabraknie również zdrowego odżywiania. U dzieci zawita dietetyczka, samodzielnie również będą mogły zrobić własną sałatkę. W planach również jest spotkanie z Małgorzatą Kuchtyk i jej córką, które powiedzą maluchom czym jest dubbingi jak należy podkładać głos. Dzieci oczywiście i w tej kategorii będą mogły się sprawdzić. Na zakończenie wszystkich spotkań, dzieci przebiorą się za zwierzątko, przez siebie wybrane. Można nazwać to mini balem przebierańców na finał kolonii.

Półkolonie potrwają do 17 lipca. Zakończone będą wręczeniem dyplomów oraz drobnych upominków. Dla dzieci, które najaktywniej będą brały udział w spotkaniach przewidziane są większe nagrody.

Organizatorem spotkań jest Kartuskie Centrum Kultury w Kartuzach.

Martyna Cichosz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.